Nvidia GeForce 740M Düşük FPS Sorunu

bahadiralgz

Hectopat
Daha fazla  
  • Nivdia 740m 2048 MB DDR3 toplam kullanılabilir grafik 6108 MB
  • Intel core i7-4700mq @ 2.40GHz
  • 8 GB RAM
  • Bilgisayar markam Toshiba Satellite
Bilgisayarım bu. League of Legends oynuyorum ve aldıgım FPS 25-30 arası, kafayı yiyeceğim, yeni format attırdım ekran kartım güncel hiçbir sorun yok ama League of Legends'de 30 FPS alıyorum. CSGO'da 45 FPS alıyorum kafayı yemek üzereyim bir yardımcı olsanız, bir çözümü var mıdır. Bu arada Nvdia Denetim masasında yapılması gereken bütün ayarları yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şimdi ne yapıyorsun biliyor musun, gidiyorsun, kaputu açıyorsun, oraya bir güzel termal macun ve temizleme işlemi yapıyorsun. Bir güzel temizledikten ve termal macun sürdükten sonra, kaputu kapatıyorsun. Oyuna geliyorsun, zevkini sürüyorsun. Bilmiyorsan kaputu açma ama bozarsın, bir bilgisayarcıya götür. "Termal macunu gelmiş abi bunun"de.

Oynadığınız oyunlarda da düzgün ayarların seçili olduğuna emin misiniz? Bilgisayarınızın da oyun oynadığınız sırada başka hiçbir işlem yapmadığından "görev yöneticisi" yoluyla emin olun.

Bilgisayarın ısınması ayrıca bir peformans düşüklüğüne sebep olabilir. İçerisinin temiz tozlanmamış, termal macununun yenilenmiş olması birkaç düzeltme seçeneğinden birisi.

Ayrıca oyun içerisindeyken bilgisayarınız ekran kartı, işlemci gibi parçalarının tam kapasiteyle çalıştığından emin olunuz. Oyun içerisinde bunlara nasıl ulaşıcağınızı bilmiyorsanız bu konu üzerinden makaleyi inceleyip programı kurduktan sonra bilgisayarınızda neyin ters gittiğini kolayca anlayabilirsiniz.

Hocam şimdi ne yapıyorsun biliyor musun, gidiyorsun, kaputu açıyorsun, oraya bir güzel termal macun ve temizleme işlemi yapıyorsun. Bir güzel temizledikten ve termal macun sürdükten sonra, kaputu kapatıyorsun. Oyuna geliyorsun, zevkini sürüyorsun. Bilmiyorsan kaputu açma ama bozarsın, bir bilgisayarcıya götür. "Termal macunu gelmiş abi bunun"de.
peki hocam bu işlemi yaptıktan sonra bu ekran kartı ile cs go da ortalama kaç fps alırım varmı bir bilgin ?

Yeni konular

Geri
Yukarı