NVIDIA GeForce 820M Güncelleme Almıyor

RdckTM

Decapat
Öncelikle iyi günler, yaklaşık 2 aydır ekran kartı sürücümün güncellemesini yükleyemiyorum.

Yeni update gelir hallederler düşüncesiyle hep erteleyip uğraşmadım kullandığım ekran kartı GeForce 820m sitede desteklendiği gözükmesine rağmen yüklerken "Bu grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı." diye bir yazı çıkıyor sürekli. Ben de ekran kartı sürücüsünü klasörlerine ayırıp benim ekran kartı modelimin içerip içermediğine baktım ve ekran kartı modelim çıkmadı.

Şu an sadece kullandığım bilgisayarın firmasının bana sunduğu eski ekran kartı sürücüsünü kullanabiliyorum ne yapmam gerekiyor?

3.PNG

1.PNG

2.PNG

Bileşen ve Sürücüler:

11.PNG
22.PNG
33.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş galiba senin ekran kartında ufak bir arıza var ama işe yarayabilecek bir şey biliyorum.

1. Arkadaşın dediği gibi DDU (Display Driver Uninstaller) indir (kullanımını internette ufak bir gezinti ile bulabilirsin) . (Display Driver Uninstaller Download version 17.0.9.1)

2. İntel HD Graphics Driverlarını kur.

3. Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA bu linkten nVidia driver indir

4. Bu driver dosyalar çıkartacak sonra seni setup'a atıcak ama setup ta herhangi bir şeye tıklama görev yöneticisini açıp ayrıntılar sekmesine gir setup'ın üstüne sağ tıklayıp dosya konumunu aç de sonra yukarıdaki dizini kopyalayıp bir yere not al ve çık.

5. Aygıt yöneticisini aç ve görüntü bağdaştırıcılarına gir ve GT 820M'e sağ tıkla ve sürüvüyü güncelleştir de ve sürücü yazılımı için bilgisayarı tara de oradaki dizine daha önceden kopyalamış olduğun nVidia driver yükleme yerinin dizinini yapıştır ve ileri butonuna tıkla (eğer kabul etmez ise en sondaki dizini sil (örneğin: C:/Program Files/Steam/Common dizinini C:/Program Files/Steam olarak çevir[BUNLAR SADECE ÖRNEK]))

6. (İsteğe bağlı) Tekrar driver kurmayı dene ama olurda çöker ise aynı adımları tekrar yaparsın :D

Report.htm
Kardeş galiba senin ekran kartında ufak bir arıza var ama işe yarayabilecek bir şey biliyorum.

1. Arkadaşın dediği gibi DDU (Display Driver Uninstaller) indir (kullanımını internette ufak bir gezinti ile bulabilirsin) . (Display Driver Uninstaller Download version 17.0.9.1)

2. İntel HD Graphics Driverlarını kur.

3. Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA bu linkten nVidia driver indir

4. Bu driver dosyalar çıkartacak sonra seni setup'a atıcak ama setup ta herhangi bir şeye tıklama görev yöneticisini açıp ayrıntılar sekmesine gir setup'ın üstüne sağ tıklayıp dosya konumunu aç de sonra yukarıdaki dizini kopyalayıp bir yere not al ve çık.

5. Aygıt yöneticisini aç ve görüntü bağdaştırıcılarına gir ve GT 820M'e sağ tıkla ve sürüvüyü güncelleştir de ve sürücü yazılımı için bilgisayarı tara de oradaki dizine daha önceden kopyalamış olduğun nVidia driver yükleme yerinin dizinini yapıştır ve ileri butonuna tıkla (eğer kabul etmez ise en sondaki dizini sil (örneğin: C:/Program Files/Steam/Common dizinini C:/Program Files/Steam olarak çevir[BUNLAR SADECE ÖRNEK]))

6. (İsteğe bağlı) Tekrar driver kurmayı dene ama olurda çöker ise aynı adımları tekrar yaparsın :D
Bunlarıda daha önceden denemiştim bi çözüm elde edemedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı