Nvidia Geforce GT 540M çalışmıyor [Kod 43] Hatası

Nvidia Mağduru

Hectopat
Daha fazla  
Sorunsuz çalışıyordu oyunlarda güzel FPS alıyordum fakat bi ara ekran kartı ile ilgili bi hata aldım o günden sonra FPS düşüşü yaşadım. Sanırım Intel ile oynuyorum oyunları.
Böyle bir hata vermeye başladı ne yaptıysam düzelmedi

[Kaldırdım tekrar kurdum, devre dışı bırakıp etkinleştirdim olmadı format attım gene olmadı.]

3EMPbM.png

Intel'i devre dışı bırakıp bilgisayarı yeniden başlattığımda ise ünlem gidiyor fakat oyunlara giremiyorum dirext hatası veriyor.

dOD0Qp.png

Çözümünü bilen varsa ya da donanımsal bir sorun ise uğraşmak istemiyorum artık. Bununla yardımcı olabilecek birisi varsa çok ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunsuz çalışıyordu oyunlarda güzel FPS alıyordum fakat bi ara ekran kartı ile ilgili bi hata aldım o günden sonra FPS düşüşü yaşadım.
Aldığınız hata neydi? Mavi ekran mıydı?

GPU code 43 hatası genelde donanımsaldır. Yapacağınız işlemler BIOS güncelleyip temiz Windows 10 x64 1709 kurmak. Sorun devam ederse harici grafik işlemci arızalıdır. Reballing yanıt vermez ise grafik işlemci aynı GPU kodu ve revizyonuna ait bir 540M ile değişecek.

Aldığınız hata neydi? Mavi ekran mıydı?

GPU code 43 hatası genelde donanımsaldır. Yapacağınız işlemler BIOS güncelleyip temiz Windows 10 x64 1709 kurmak. Sorun devam ederse harici grafik işlemci arızalıdır. Reballing yanıt vermez ise grafik işlemci aynı GPU kodu ve revizyonuna ait bir 540M ile değişecek.

Mavi ekran değildi, bir pencere açıldı ve ekran kartınız çalıştırılamıyor gibi bir uyarı verdi.
BIOS güncellemesi ve Windows 10'u deneyeceğim.
Teşekkür ederim.
Uzun zaman oldu konuyu açalı , konu hakkında güncelleme yapıyorum.
İşletim sistemini Windows 10'a yükselttim ve aygıt yöneticisinden ekran kartını güncelledim sonrasında ne Windows ekranı geldi ne de Güvenli Mod seçeneğinde çalıştırabildim.
BIOS güncelledim , güncel ekran kartı sürücüsünü kurdum , eski ekran kartı sürücüsünü kurdum gene de nafile.
Sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı