Nvidia GeForce GTX 1060 Satın Alma

M3CX

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba.

Yakın zamanda kendime Nvidia GeForce GTX 1060 almayı planlıyorum fakat sizlerin bazı konularda tavsiyelerini ve bilgilerini almak istedim.

Öncelikle araştırmalarım sonucu, yurt dışında normal fiyatı $299 olan bu ekran kartı ülkemizde ortalama 1350-1400 TL civarında bir paraya satılmak isteniyor. Hal böyle olunca insanın yurt dışından alma imkanı varsa yurt içinden alası gelmiyor.

Amazon sitesinde yine bu kartlar $299 değil de ortalama $330-340 civarında bir ücretle satılıyor.(MSI GTX 1060 ilk amazona geldiğinde $299'du(Vergilerle yaklaşık 1100TL) ama daha sonra fiyatı arttı.) Tabi ki böyle olunca kargo ve vergilerle beraber toplam neredeyse Türkiye fiyatına denk geliyor.

Sorularım şunlar:

- Marka olarak hangisini tavsiye edersiniz? (MSI, ASUS, Nvidia VB. [ Sitemizde tanıtılan GTX 1060 Nvidia'nın kendi ekran kartı. MSI veya ASUS' tan nasıl bir fark var? ] )

- Nvidia GeForce GTX 1060 kendi sitesinde 299$. Direkt o siteden alma veya orijinalini başka şekilde temin etme şansımız var mı ?

- Amerika'da bir tanıdığımız ile iletişime geçip böyle bir şey göndermesini istesek çok daha ucuza gelir mi? Yine vergilerden 60$ civarı bir para öder miyiz?

- Tüm şartlar göz önüne alındığında sizlerin tavsiyesi nedir ?

Teşekkür ederim, iyi günler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. markanın burada aşırı bir önemi yok. Gönlün ne istiyorsa, hangisine çok sindi ise onu al. Ha markalar arasında çekirdek ve bellek frekansı arasında fark olur elbet. Ancak yazılım ile frekansları aynı yapabilirsin.

Eger yurtdisindan alicaksaniz Zotac oneririm fiyati dolayisiyla yalnis hatirlamiyorsam 270 kusur dolarlardaydi yurticinden alicaksanda msi yada gigabyte oneririm ama butcen varsa tabikide asus strix al derim asusun dual diye bir versiyonu vardir ona bulasma zaten msi la fiyatlari aynidir.

Arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu sorularıma beni tatmin eden cevaplar bulabildim, bunları sizinle paylaşmak istedim.

1 - İlk olarak marka konusunda benim araştırmalarım sonucu Zotac alınmaması yönündedir. Diğer markalar arasında fiyat dışında gözlemlediğim farklar şurada;

gtx1060perform.jpg

Not: Resim alıntıdır.

Zotac'taki şikayetler her zaman fazla ısınma ve fazla ses çıkarma yönünde olmuş, ama diğer ürünlere göre fiyatı daha uygun.

EVGA'nın avantajı da ürünün global garantisi olması.(Araştırdığım sıralarda EVGA yurt içinde henüz satılmıyordu, Amazondan da Türkiye'ye ship'i yoktu.)

2- Nvidia'nın GeForce GTX 1060 Founders Edition ürününün teminini sormuştum, kendi sitesinde 299$ olarak görünüyor eğer yurt dışında tanıdığınız yoksa ve Amerika'dan Türkiye'ye kargo yapan şirketleri kullanmak istemiyorsanız yurt dışından bu ürünü temin edebilme şansınız yok anladığım kadarıyla, çünkü Nvidia sitesi üzerinden sadece kendi belirlediği ülkelerde satışını yapıyor. Amazonda bu ürün en son 400$ civarındaydı.

3- Gümrük konusunda yeteri kadar bilgim yok o yüzden bu soruyu pas geçeceğim.

4- Benim tavsiyem yurt dışından tanıdık biri aracılığıyla getirtirseniz hem vergi ödememiş olursunuz hem de Türkiye'deki fiyatından çok daha ucuza gelmiş olur. Böyle bir imkanınız yoksa Amazondaki vergiler dahil fiyatları Türkiye'deki fiyatlarla kıyaslayın, aradaki fark Amazondan getirtmeye değiyorsa oradan getirtin, Amazon arıza durumlarında ellerinden geldiğince yardımcı oluyor. Zotac tercih etmeyin.

Ben yurt dışındaki tanıdığımla temin edeceğim, toplam 357$ a Nvidia GeForce GTX 1060 Founders Edition aldım. Bunun da 57$'ın 34$'ı kargo parası, ertesi gününe evlerine yollattığım için. 23$ da Vergi alıyorlar.

Bir yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Teşekkür ederim ilginiz için, iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı