NVIDIA GeForce GTX 780 mi daha İyi NVIDIA GeForce GTX970 mi?

TRBob

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben bilgisayar topluyorum da ekran kartında kararsız kaldım. GTX 780'in GTX 970 den daha fazla performans verdiğini okudum bazı sitelerde ve karşılaştırma sitelerine baktığımda GTX 780'in daha önde bir performans verdiğini gördüm (bkz: GeForce GTX 970 vs 780 ). Sizce de öyle mi ? Daha mı fazla performans veriyor?

GTX 780 daha performanslı sanırım, ancak 900 serisindeki nvidia teknolojileri 700 lerde yok diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin. Ayrıca technopatda gpuboss gibi sitelere itimadımız yoktur :/

Baktığınız karşılaştırma büyük ihtimal doğrudur fakat şöylede bir gerçek var ki GTX 970 daha güncel mimariye sahip olduğu için GTX 780 üstün olsa bile her zaman güncel mimari yani GTX 970 tercih edilmelidir diye düşünüyorum.

GTX 970 almanızı tavsiye ederim. GTX 970 oyunlarda daha fazla FPS verecektir ayrıca daha az güç tüketiyor ve daha az ısınıyor (İnternette testleri mevcut). Bildiğim kadarıyla GTX 970 ile GTX 780 TI karşılaştırılıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı