Nvidia, GeForce GTX TITAN Z'yi Duyurdu!

TITAN Black'ten sonra beklediğimiz kart GTX 790'dı ama Nvidia, TITAN Z'yi duyurdu.
TITAN Z, çift GPU'ya sahip üretilen en hızlı grafik kartı olmakla beraber, yeni nesil 5K çözünürlük ve çoklu monitörde oyun için tasarlanmış.

İki tane GK110 GPU'su olan TITAN Z, 5,760 CUDA çekirdeği ve 12GB video belleğine sahip.

Tabi böyle güzel bir ekran kartının fiyatı da kendisi gibi güzel, tam $2999.

6xmMBxA.jpg

Son düzenleme:
Yalnız Syper 4x GTX 780 Ti için gerekecek işlemci GTX Titan Z için gerekecek işlemciden daha pahalı olacaktır. Yani 2 bin TL veya daha üstü.
Çünkü GTX Titan Z = 2x GTX 780 Ti ( Tam emin değilim 2x GTX Titan da olabilir.)

Titan Z'yi yönetmek çok daha zor olacaktır. Zira sen orada tek kart ile 4K'yı yönetmeye kalkıyorsun. Ama diğer tarafta 4 kart 4K'yı yönetiyor. Ayrıca GTX780Ti'nin SLI hali kolay yönetilebiliyor ve işlemciye fazla yük binmiyor. Bu sebeple 4820K fazlasıyla iş görecektir. Ama ne 4930K ile 4820K arasındaki 4-Way-SLI GTX 780Ti'nin arasındaki fark hakkında bir fikrim yok. Zira bu kadar üst seviye donanımları test etme imkanım sıfır. Belki yaparsa anca Haluk hocam yapar bu testi ki onun bile bu işe kalkışacağından şüpheliyim.

Ben de dün internette rastlamıştım. Sanırım beklenen GTX 790 denebilir buna?! Ayrıca tahmin ettiğim kadarıyla bu yaz gtx 8xx duyurulur, sonbaharda özel soğutuculu modeller piyasaya sürülür ve kışın ülkemize giriş yapar. Bu kartı almayacağım gerçi ama almış kadar sevindim. Artık 8xx'e geçecekler diye umuyorum!

Mirkan abiyi çağırın, alsın en iyisinden :D

Alırım, yani alırdım. :D
Canlı cepte fakat bunu alsam bir üst modeli çıkacak. :D
O yüzden hiç gerek yok.

Adam şaka maka iki GTX 780'e 5000 ₺'ye yakın para verdi ya. :)

Şimdi ki aklım olsa 660-760 filan alırdım.

Az bekleyeydi GTX780Ti alaydı :D Neyse o onla biz burada konuşurken oyunların hakkından geliyor ama :D

Ben oyun oynamam ki. :D
En azından bilgisayar da oynamam. Arkadaşlarım oynuyor hep, onların geçemediği bölümleri bossları filan geçiyorum arada. İzlemek daha keyifli oluyor. PS4 alacağım oyun oynamak için.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı