NVIDIA GeForce GTX960M 100'e ulaşınca oyundan atıyor

boybeyk

Femtopat
Merhaba,

Ekran kartım oyunlarda %100 kullanıma ulaşınca görüntü donuyor ses gelmeye devam ediyor. Bir süre sonra oyun crash veriyor.
Bu sorunu yaşadığım örnek oyun Crusader Kings 3. diğer oyunlarda da neredeyse hepsinde aynı sorun var.

Ekran kartım: NVIDIA GeForce GTX960M 4 GB.
RAM: 16 GB.
İşlemci: Intel i7 6700HQ 2.6GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Ekran kartım oyunlarda %100 kullanıma ulaşınca görüntü donuyor ses gelmeye devam ediyor. Bir süre sonra oyun crash veriyor.
Bu sorunu yaşadığım örnek oyun crusader kings 3. diğer oyunlarda da neredeyse hepsinde aynı sorun var.

Ekran kartım: NVIDIA GeForce GTX960M 4 GB.
RAM: 16 GB.
İşlemci: Intel i7 6700HQ 2.6GHz.

Ekran kartını yenileyin. Garantiye götürün ya da.

Bazı oyunları GPU 0 ile açıyorum arkada ekran kartım çalışıyor düşük FPS ile oynayabiliyorum.
Tam olarak ekran kartımda öngördüğünüz sorun nedir?
Bu arada termal macun aldım sizce bir yararı dokunur mu?

Bazı oyunları GPU 0 ile açıyorum arkada ekran kartım çalışıyor düşük FPS ile oynayabiliyorum.

Fazla ısınmaya bağlı crash gibi görünüyor. Ya GPU çekirdeği çok ısınıyor ya da RAM'leri ısınıp instabiliteye sebep oluyor. İstersen sürücünü güncellemeyi dene bazen eski sürücüler de böyle şeylere sebep olabiliyor.

Sanmam. Termal macun iletkenliğini arttırır. Çalışan bir şeyi hızlandırır. Ekran kartı yattığından etkilemez. Ama işlemciye yapın işlemci rahatlar.

Aynı bilgisayardan bendede var ve dediğiniz hatalar harfi harfine bende de var
Asus N552VW bende uzun süredir İntel ekran kartından oynuyorum Gtx960m i açınca cızırtı sesi geliyor oyunda mavi ekran falan veriyor 4 senede şunu öğrendim laptop'ta oyun oynanmaz

Aynı bilgisayardan bendede var ve dediğiniz hatalar harfi harfine bende de var
Asus N552VW bende uzun süredir İntel ekran kartından oynuyorum Gtx960m i açınca cızırtı sesi geliyor oyunda mavi ekran falan veriyor 4 senede şunu öğrendim laptop'ta oyun oynanmaz
Laptopta oyun oynanmaz diye birşey yok. Bu sorun laptopunuz ile alakalı genel bir laptop sorunu değil. Zaten Asus laptobları zaten sorunlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı