NVIDIA GeForce RTX 3070 ve RTX 3080 Ortaya Çıktı

@Arleigh Burke Kötü haberi vereyim o zaman, 10. nesilden pek umutlu olma. 9'dan tek farkı çekirdek ve thread sayısı, AMD tarafı kadar IPC artışı yok. Intel frekansına güveniyordu ancak yarı yolda kalacak gibi 4000'in çıkışıyla. Belki fiyatlar alınabilir kılar 10. nesli. Güç konusunda zaten rezalet diyebileceğim konumdalar üst seviyelerde.

@PhemiusTR Donanımsal olarak geliyor Ray Tracing Big Navi ile. Zaman var dediklerinde haklılardı. 2060 gibi kartlar sunmaktansa geliştirmeyi mantıklı buldular ve haklılardı. 3000 de ciddi RT geliştirmesiyle gelecek. Son durumu çıkınca göreceğiz.

199$ 2060 performansı biraz gerçek dışı gerçekten, hala RX 590 satılıyor o fiyata. Eğer durum gerçekten buysa hatta buna yakınsa, AMD'nin sağlam bir hamleye ihtiyacı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Arleigh Burke Kötü haberi vereyim o zaman, 10. nesilden pek umutlu olma. 9'dan tek farkı çekirdek ve thread sayısı, AMD tarafı kadar IPC artışı yok. Intel frekansına güveniyordu ancak yarı yolda kalacak gibi 4000'in çıkışıyla. Belki fiyatlar alınabilir kılar 10. nesli. Güç konusunda zaten rezalet diyebileceğim konumdalar üst seviyelerde.
i7-10700K'dan umutluydum açıkcası. Bir yandan 2021'de Intel'in 7NM'e geçişi ve 16C/32T beklemek de çok mantıklı geliyor. Intel'in yakın zamanda atak yapacağını düşünüyorum.

@Arleigh Burke Ben de Intel'in 7nm işlemcilerin performansını merak ediyorum açıkçası. Güç tüketiminde iyi yerlere gelecektir en azından. Üretim sıkıntısı ve Intel'in istediği performansı elde edememesi ertelenmesine neden oldu, umarım ertelenmesine değecek bir performans artışı elde edilir.

@Arleigh Burke Ben de Intel'in 7nm işlemcilerin performansını merak ediyorum açıkçası. Güç tüketiminde iyi yerlere gelecektir en azından. Üretim sıkıntısı ve Intel'in istediği performansı elde edememesi ertelenmesine neden oldu, umarım ertelenmesine değecek bir performans artışı elde edilir.
Hocam 7nm geçişi ile TDP miktarları tablodaki gibi olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı