NVIDIA: GPU Kıtlığı 2022 Ortalarında İyileşmeye Başlayacak

RTX 3090'ın ülkedeki asgari ücretliden daha değerli olduğu bir zamanda gerçekten mining işinin bitmesini isteyenler var, gidin sizde yapın ülkede para kazanmak kolay değil.
Mining işi bitsin mi dedik? Ekran kartı ile donanımsal olarak engellensin dedik. Harici bir cihaz yada sadece Mining için kartlar yine olsun, söylediğin gibi RTX 3090 kadar değeri olmayan insanların sizin paranızda gözü yok zaten. Gerçi insanın değerini ekran kartı ile kıyaslayan birisinin paradan fazlasını kazanmaya ihtiyacı var ama. Umarım bunları da kartlar sağlıyordur.

Mining işi bitsin mi dedik? Ekran kartı ile donanımsal olarak engellensin dedik. Harici bir cihaz yada sadece Mining için kartlar yine olsun, söylediğin gibi RTX 3090 kadar değeri olmayan insanların sizin paranızda gözü yok zaten. Gerçi insanın değerini ekran kartı ile kıyaslayan birisinin paradan fazlasını kazanmaya ihtiyacı var ama. Umarım bunları da kartlar sağlıyordur.
Ben burada asgari ücretli bir insanı kötülemedim tam tersine asgari ücretle çalışan birine ülkenin değer vermediğini söylüyorum lafı çarpıtmayın. Sırf mining için üretilen kartlar piyasaya sürülmüyor sürülseydi zaten onlardan alırdık. Sırf laf sokmak için yazdığınız belli, çocuklaşmayın.

Bu saatten sonra bu numaraları yemeyiz! Anadolu çocuğuyuz!

1.JPG

GPU kıtlığı uzun bir süreç olacak ve belki 2025'li yıllara kadar devam edecek. Etmemek için neden yok çünkü. Oyuncuların yüzü uzun bir süre gülmeyecek.

Ben diyorum oyun oynamak isteyen parasını hazırlayıp NVIDIA 3050/3050 Ti, AMD 6500 XT/6400, Intel ARC A380 gibi giriş seviyeleri için çıkış günlerinde pusuya yatacak. Hangisi bütçesine uyuyorsa indirecek.

Biri olmadı diğer oldu hepsi iyidir. Marka model düşünme zamanı değil. Şu kart alınır mı, bu kart ne kadar götürür, sonra ucuzlar mı bunları düşünen avcunu yalar gider 5 yıllık kartları kovalamaya devam eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı