NVIDIA grafik kartı nasıl yüklenir?

Gmzl80

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller arkadaşlar, Lenovo PC var bende bayağıdır kullanmiyordum kuzenime vermiştim. Konuya geçiyorum uzatmadan ekran kartı gözükmüyor sadece Intel var ekran kartı için NVIDIA'nın hangi kartı takılı onu da bilmiyorum. NVIDIA Experience kurmaya çalışıyorum kurulamadı deyip hata veriyor. Hangi sürücü olduğunu nasıl öğrenebilirim? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20240314_190406.jpg
    IMG_20240314_190406.jpg
    89,7 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20240314_190559.jpg
    IMG_20240314_190559.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 32
Önce intel sürücüsünü yükleyin. Ardından nvidia sürücüsünü yükleyin. Bilgisayarın marka modelini googlda aratıp resmi sitesinden de indirebilirsinz. Ama önemli olan önce intelin sürücüsünü yüklemek.

Hocam NVIDIA ekran kartı bulunmuyor bilgisayarda.

Hocam NVIDIA ekran kartı bulunmuyor bilgisayarda.
Bulunuyor hocam ben kendim ayarlama yaptim hatta şuan arattim mx920 ile geliyor sıfırı o zamana gore

Önce intel sürücüsünü yükleyin. Ardından nvidia sürücüsünü yükleyin. Bilgisayarın marka modelini googlda aratıp resmi sitesinden de indirebilirsinz. Ama önemli olan önce intelin sürücüsünü yüklemek.
İntel yüklü hocam

Donanım olarak normalde var. Ama şu an gozükmüyor hocam yani o anlamda bulunuyor dedim.

@Gmzl80 harici ekran kartın olsa gözükürdü aygıt yöneticisinde. Sürücüsü kurulmamışsa da ünlem işareti olurdu veya Windows illa sürücüsünü eskide olsa kurardı.

@Gmzl80 harici ekran kartın olsa gözükürdü aygıt yöneticisinde. Sürücüsü kurulmamışsa da ünlem işareti olurdu veya Windows illa sürücüsünü eskide olsa kurardı.

Hocam çok iyi hatırlıyorum olduğunu. Hafızam kuvvetlidir. Çalınma ihtimali var mı peki laptopun markası. Lenovo IdeaPad 310 teknik özelliklerde de yazıyor zaten. MX920 ekran karti ile geliyor.

GPU-Z indir bak orada yoksa yoktur. İstersen emin olmak için format at Windows güncelleştirme yap tekrar aygıt yöneticisine gir bak yine görünmüyorsa daha da yoktur. BIOS'a girip harici GPU devre dışı bırakılmaz, CPU görünüyor daha çok GPU yerine yine de bakın isterseniz.

Geri
Yukarı