NVIDIA GT 525m overclock yapma

DenizENGİN

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam GT 525m ekran kartım var MSI Afterburner'la OC yapmak istiyorum tam detaylı şekilde bilgi verebilecek var mı?

Laptoplarda çok büyük ısınma sorunları ile sisteminize zarar verebilirsiniz. Tavsiye etmiyorum. Bildiğiniz üzere laptoplar kasalı (masaüstü) bilgisayarlara göre daha çok ısınıyor.

-Bilgisayarına bu linkten Msi Afterburneri kur. (Rivayı kurmana gerek yok o sadece ekranda isteğine göre sistem değerlerini gösterir.) Afterburner
-Önce bilgisayarına furmark kur ve MSAA'dan 8X seç, Resulation'ı çözünürlüğün kaç ise onu seç. Daha fazla seçersen windows o programı devre dışı bırakır ve tam önem göstermez.
-Ve bu testi 24 saat açık bırak, Ve eğer mavi ekran, PC kapanması gibi bir durum var ise oc yapmıyoruz. Çünkü senin ekran kartın daha tam güçte çalışmıyor oc yapılamaz.
-Eğer öyle bir durum var ise hız aşırtmak yerine, Hız düşürme işlemi yapıyoruz.
-Ve benden sana tavsiye ilk 1 saat başında bekle çünkü, Belki ekran kartı, Tam güçte çalışamadığı için değil. Sıcaklıktan kapana bilir.
-Eğer sıcaklıktan kapanıyorsa (78 ile 85 dereceler fazla, 90 ile 95 dereceler maks. değer) Fan gücünü belirli bir hızda sabitleyebilirsin yada hangi sıcaklıkta, kaç güçte çalışçağını ayarlayabilirsin.
-Gelelim oc kısmına, Evet pc 24saat furmark açık kaldı tamamen zorlandı ve oc yapmaya hazır şimdi napıcaz? Anlatıyorum.
-Core mhz'e 30'ar, Memory Mhz'e 50 şer verip
30dk bekleyip bekleyip devam etçez yani;
-Örnek: Senin core mhz maks. 150 olacak ve sen buna şöyle ulaşçaksın.
İlk başta 30mhz verip, 30Dk bekliceksin, Sonra bir 30 daha verip bi 30dk daha bekliceksin. Yine 30mhz verip, Bi 30dk daha bekleyip... 150 ye kadar geldin. Ondan sonra bi 30 daha verip, 30dk bekliceksin eğer bi kapanma, mavi ekran vs. var ise senin maks. core mhzin 150dir.
Aynısı memory mhz içinde geçerli sadece, Memory mhzde 50'şer
-Not: -Ayarlardan voltaj takibini, Voltaj kontolünü aç ve Core Voltagei %100 yap.
-Temp power en yüksek yap.
-Temp limit ve Temp power arasında bi bağlaç var, Onu kaldır. Böylece daha yüksek performasnta özgür çalışsın (Aldığı gücü ona göre kafasına göre bi sıcaklık değeri oluşturuyor.)
-Temp limit en yüksek yap.
-Ayarlardan sistem çalışırken Çalıştır işaretle yoksa OC ayarların uygulanmaz ve ekran kartını default olarak kullanırsın.
-Ve sol altta olan, Windows simgesine tıkla, Pc açıldığında ayarlar uygulansın. Kırmızı olsun. (Açmazsan o ayarı pc açıldığında ayarlar defaulta döner)
Arkadaşlar selam GT 525m ekran kartım var MSI Afterburner'la OC yapmak istiyorum tam detaylı şekilde bilgi verebilecek var mı?
Laptop varsa oc yapamazsın ve asla tavsiye etmem.

GT 525m ekran kartında MSI da falan Power temp açılmıyor onu nasıl çözeceğim?
Ayrıca ben gerçekten laptop da falan fan hızıdır işlemci OC falan yaptım bir sorun olmadı ekran kartımdan da tam performans almak istiyorum o yüzden forum da yazı yazdım zaten.
Ayrıca bilgisayarda hiç ısınma olmuyor zaten oyun açarken olsun hep 78 derece boştayken 29 derece.

Ayrıca ben gerçekten laptop da falan fan hızıdır işlemci OC falan yaptım bir sorun olmadı ekran kartımdan da tam performans almak istiyorum o yüzden forum da yazı yazdım zaten.
Ayrıca bilgisayarda hiç ısınma olmuyor zaten oyun açarken olsun hep 78 derece boştayken 29 derece.
Laptopta Power limit, Core voltage ayarlanamaz, Kısaca güçle oyanayamazsınız.
Sadece hız aşırtma ve bazılarında fan hızı ayarlama olur.
Ve benim dediklerimi yapmadan oc yapmak çok tehlikeli
Ve eğer maks. performans istiyorsanız. Bataryayı çıkarın ve prizde oynayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı