GT 1030 Overclock yapma

Eskilerdenn

Hectopat
GT 1030 GDDR5 2 GB ekran kartım var ama hiç overclock yapmadım daha önce. Ayarlar nasıl olmalı ve MSI Afterburner programı hep arkada açık mı olmalı? Programı silince OC gider mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi afterburner programı arkada hep açık mı olmalı OC aktif olması için yoksa yaptıktan sonra programı silsem hala OC kalır mı ?
MSI afterburner ile yapacaksan oradaki profillerin birine yaptığın OC'yi kaydedip bilgisayar açılışında da programı açık hale getirmen lazım. Ayrıca OC'yi kullanman için de programın sistem tepsisinde açık olarak kalması gerekli.

Pascal mimarili güzel bir kart bence +100 MHz sorunsuz çalışacağını düşünüyorum. Test etmek gerek tabii. İyi bir hız aşırtmayla 750 Ti kadar olur bence.

Arkadaşlar bu değerler nasıl sizce ? Memory yi 685 yaptım core yi 175 yaptım.

1635854030158.png

FurMark indir ve testi başlat, overclock o kadar kolay bir şey değildir, 20MHz arttırarak git arkada FurMark açık olsun, FurMark'taki sıcaklıklar ve FPS çok önemli bir yerden sonra MHz arttırmana rağmen FPS artmıyorsa ya da FPS stabil değilse en sonki stabil frekansa kadar düşür.

FurMark indir ve testi başlat, overclock o kadar kolay bir şey değildir, 20MHz arttırarak git arkada FurMark açık olsun, FurMark'taki sıcaklıklar ve FPS çok önemli bir yerden sonra MHz arttırmana rağmen FPS artmıyorsa ya da FPS stabil değilse en sonki stabil frekansa kadar düşür.
İnternette yapan birisinin ayarlarını yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı