Nvidia GT640 çalışmama sorunu

ImmortalÇaycı

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce i5 4690k ve MSİ Z97 PC mate anakartlı bilgisayarımı topladım. Ekran kartı olarak arkadaşın eski PC'sinden çıkma GT640 taktım. Montajını yaptım 19'led tv'ye bağladım bilgisayarı açtığımda ışıklar yanıyor işlemci fanı ve ekran kartı fanı çalışıyor fakat ekrana hiçbir görüntü gelmiyordu. Bende 32'tv de denedim bu sefer TV'de desteklenmeyen çözünürlük yazdı.

Bende her şeyi baştan kontrol ettim bağlantılarda herhangi bir sıkıntı yok. Hem anakartın hemde ekran kartının HDMİ çıkışından görüntü almayı denedim fakat olmadı. Ekran kartını çıkartıp anakartın HDMİ çıkışından bağladığımda 2 televizyondan da görüntü alabildim BIOS'a girip formatı attım sıkıntısız açıldı.

Sonra ekran kartının sürücülerini yükleyip tekrar kartı taktığımda yine aynı sorunla karşılaştım. 1 aydır işlemcinin içindeki ekran kartını ve 19' led TV'yi monitör olarak kullanıyorum.

Güç kaynağı olarak Asus'un eski bir güç kaynağını kullanıyorum 350W rated, 400W peak yazıyor. Ekran kartı 2 ay önce arkadaşımın bilgisayarında çalışıyordu. Acaba ekran kartı mı sistemime mi uyumsuz ya da güç kaynağımı yetersiz olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram modüllerinin slotlara tam oturduğuna emin misiniz ? Bende geçen gün bilgisayarı temizlerken ram modülünü çıkartmıştım geri takarken bir tarafı tam oturmamıştı, hiç görüntü gelmiyordu. Bir bakın isterseniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı