NVIDIA GT650M düşük FPS

chernozem

Hectopat
Daha fazla  
2013 üretimi Samsung NP-550P5C modelli bilgisayarım var, i7-3630QM işlemcisi, NVIDIA GT650M ekran kartım var, 8 GB RAM'im var, 3 sene önce mevcut olan ekranım kırıldığı için VGA kablosuyla monitöre bağlayıp 3 senedir öyle kullanıyordum. Son 5 aydır garip bir problemim var 180 FPS gördüğüm oyunlar şu anda yaklaşık 40 FPS (droplarla 10 FPS) olarak çalışıyor, 2 ay önce macun temizleyip 1 ay önce de format atmama rağmen bu problem devam ediyor. NVIDIA denetim masasındaki tüm ayarları yapmama rağmen sorunum devam ediyor, görev yöneticisinden de kontrol ettiğimde GPU kullanımı %0 ile %1 arasında seyrediyor. Neler yapmalıyım?

Aynı bilgisayar bende de var. Bütün her şeyi açıp temizledik tek tek dikkatlice macunlarını sürdük, ardından kapattık. Eskiden hız düşürmeyen GPU artık hızını düşürüyor ve koltukta oynarken 90 dereceyi görmeyen işlemci şu an boştayken ve altında soğutucu varken (ki gayet iyi bir soğutucu) en az 50 derece. Driverları sildim kurdum, Windows'u sildik kurduk, HDD'yi kontrol ettik, ama yok. Ve bir de laptop fanı BIOS'ta çalışırken oyunlarda tamamen duruyor. Yabancı kaynaklarda Samsung settings yükleyip default alın diyorlar ardından BIOS'a girip orayı da default ayarlara çekerseniz düzelir dediler fan için. Yaptım ha evet biraz daha çalışmaya başladı ama hala alakası yok. Fanda bir sorun var mı diyerek kontrol ettik ee onda da bir problem yok. Anlamadım ne yaptıysam çözemedim. Daha 5 ay önce atıyorum Valorant oynuyorken tabii en düşük ayarlar belki ama 110 aşağısı görmüyordu neredeyse, şimdi bakıyorum oyundayken ekran kartı çekirdek hızını 500 azaltıyor, işlemci 95 derece yazıyor. Hayır ne değişti bir çözemedik ki? 5 ay önce işlemci Max 70 yazarken şimdi neden 95? Artık benim için en azından bence tek bir ihtimal var o da virüs.

Yeni konular

Geri
Yukarı