NVIDIA GT740M driver kod 43 hatası

Akustiq

Centipat
Toshiba satallite L50T-A 147 model laptop kullanıyorum. NVIDIA denetim masası bilgisayardan kaybolmuş, format zamanıda geldi diğerekten format attım 3 gün önce. Format sonrası Windows güncelleştirmelerinde sorun yaşadım, neyse bu sorunu halletim gibi, aygıt yöneticisinden driverleri güncelledim ve GT740M'in güncel değilmiş gibi ünlem işaretiyle karşılaştım. Araştırdım ve bazı yöntemleri denedim ama sorunu çözemedim. GT740M'in güncel driverini indirdim birkaç kez kaldırdım kurdum, en son aygıt yöneticisinde ünlem işaretinin kaybolduğunu gördüm.

Fakat NVIDIA denetim masası gene ortalıkta yoktu. Aygıt yöneticisi üzerinden driverleri kontrol ederken High Definition Audio eski sürüm olduğunu fark ettim, güncel sürüm indirdim kurdum. Reset attım bu kez GT740M ünlem işareti aldım tekrar. Dxdiag dan baktım GT740M görünmüyor. Intel Intel HD graphic 4600 görünüyor. Ayrıca bilgi vermemde fayda var, laptop pili ölü %0 sarj tutmuyor, BIOS güncellemesine baktım 1.70 ve 1.80 BIOS güncellemesini gördüm, güncelleyemedim çünkü (%20) pil sarj yok uyarısı veriyor. Şimdi bu NVIDIA denetim masası, grafik kartının problemi neyden kaynaklı? Windows güncelleme sorunuda yaşadım, işletim sistemi ile alakalı bir durummu yani Windows 8.1 eskidi. Ya da BIOS ile mi alakalı? Artık beynim yandı bunlara kafa yormaktan. İşin ehli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı