NVIDIA GT840M GTA 5 İçin Yeterli mi?

Kiros

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, çok klasik artık herkesin belki de cevaplamaktan bıktığı bir soru ama yine de ben de sormak istedim. Bir arkadaşım bana geçen seneden beri gta 5 sözü vardı ve en sonda aldu. Fakat yüklemeye korkuyorum ya pc kaldırmazsa diye. Şimdi benim sistem özelliklerim şöyle:

Asus i5 - 5200U CPU 2.20/2.70(turbo ile) GHz
64 bit windows 10
Ram 8 gb
Ekran kartı NVIDIA GT 840M

Sizce kaldırır mı? Rahatça kasmadan oynayablir miyim?

Normal ayarlarda 1366x768 çözünürlükte rahatça oynarsın. Ortalama 40 fps alırsın.

Normalde 4. Nesil i5 işlemcilere 840m koyarlardı. Senin 5. Nesil 940m olsaydı çok daha iyi olurdu.

Kardeş eğer grafik delisiysen bence yetersiz ama değilen rahatça oynarsın korkma hatta düşük kalitede iyi çözünürlükte 65 75 fps bile alabilirsin.

Yüklersem eğer kaldırmazsa falan pcye bi sorun yaratır mı? bir arkadaşımda sorun yaratmıştı format atmak zorunda kalmıştı ama onun özelliklerini bilmiyorum benden düşüktü galiba pc donanımı ama bende de bi sorun yatarıtmı acaba formata götürcek derecede yada ekran kartını yakma durumu gibi?

Yüklersem eğer kaldırmazsa falan pcye bi sorun yaratır mı? bir arkadaşımda sorun yaratmıştı format atmak zorunda kalmıştı ama onun özelliklerini bilmiyorum benden düşüktü galiba pc donanımı ama bende de bi sorun yatarıtmı acaba formata götürcek derecede yada ekran kartını yakma durumu gibi?
Hiç bir sorun yaratmaz. Ama bilgisayarın Casper olsaydı aynı bir cihaz oyunu açtıktan 10 dk sonra 90-95° olacağından oynayamazdın. Aşırı ısınmadan performans düşer, görüntü sürücüsü yanıt vermeyi keser ve pc kapanabilirdi :)

GT 740M ile normal yani en düşük ayarlarında 720p çözünürlük ile 40 fps değerlerine kadar çıkıp oynuyordum. Sende 45 civarı oynarsın heralde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı