NVIDIA GTX 1050 Ti ekran kartı sürücüsü yüklenmiyor

BIOS sürümüm güncel şimdi Update ile deneyeceğim son aşamayı ise tam olarak anlamadım.
Bıktık şu mavi ekranlardan ya üç gündür ekran kartı ile uğraşıyorum. Nedir sorun anlamadım kartı mı yaktık naptık arkadaş sj.

Son düzenleme:
BIOS sürümüm güncel şimdi Update ile deneyeceğim son aşamayı ise tam olarak anlamadım.
Bıktık şu mavi ekranlardan ya üç gündür ekran kartı ile uğraşıyorum. Nedir sorun anlamadım kartı mı yaktık naptık arkadaş sj.
Son aşamada bahsettiğim Windows tuşu ile birlikte R tuşuna aynı anda basıp sol altta çıkan çalıştır penceresine cmd yazarak komut istemini açın. Sonrasında açılan siyah renkli pencereye sfc /scannow yazıp enterlayın ve işlem bitene kadar bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatıp test edin.

Windows Update ile çözdüm sayılır çok eski bir sürümü kurdu Windows ancak NVIDIA Denetim Masası'na girer girmez kapanıyor. Nedir bu çektiğim arkadaş.
Artık art arda mavi ekran yedikten sonra son çare format deneyeceğim. Umarım format sonrası aynı sorun devam etmez.
Ekran kartında donanımsal bir sorun var gibi geldi bana başka türlü bir açıklaması yok yani. Başka bir yolla nasıl anlayabiliriz kartın bozuk olup olmadığını.

Son düzenleme:
Windows Update ile çözdüm sayılır çok eski bir sürümü kurdu Windows ancak NVIDIA Denetim Masası'na girer girmez kapanıyor. Nedir bu çektiğim arkadaş.
Artık art arda mavi ekran yedikten sonra son çare format deneyeceğim. Umarım format sonrası aynı sorun devam etmez.
Ekran kartında donanımsal bir sorun var gibi geldi bana başka türlü bir açıklaması yok yani. Başka bir yolla nasıl anlayabiliriz kartın bozuk olup olmadığını.
Testler var internette onları kullanabilirsiniz.

Format sonrası aynı şekilde PC driver kurulumu sonrası otomatik onarmaya giriyor güvenli modda başlayıp driverı kaldırınca açılıyor. Kesin kanaat getirdim artık ekran kartı bozuldu. Garantisi de bitmişti tamir edilebilir mi acaba?

Geri
Yukarı