Nvidia GTX 770, Grand Theft Auto V için pek yeterli olmayacak!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rockstar Games’in Grand Theft Auto V’in PC sürümünün sistem gereksinimlerini açıklamasını beklerken ortaya Grand Theft Auto V’in PC sürümünü test eden oyunculardan yeni söylentiler yayıldı.

QVuzxgz.jpg

NFOHUMP sitesi üyelerinden olan Neon’un dediklerine göre Nvidia GTX 770 Lighting Edition ne yazık ki Grand Theft Auto V’in maksimum grafiklerde 60 FPS almasına izin vermiyor. Ayrıca MSAA özelliğini kapatsanız bile performansta çok büyük bir değişiklik olmuyor. Neon ayrıca yukarıdaki görselde görebileceğiniz grafik ayarları ile 60 FPS alabileceğinizi belirtti.

0pNunks.jpg

Tüm bunlara ek olarak, Neon bizlere küçük bir karşılaştırma görseli de hazırladı. Hemen yukarıdan görebileceğiniz düşük kaliteli ayarları gösterirken, alttan göz atabileceğiniz görsel ise yüksek kaliteli ayarlara sahip görsel.

bCVF8Lq.jpg

Yine Neon’dan gelen ek bilgilere göre oyunun PC sürümünde mouse için bir hızlandırma sistemi bulunuyor. Belirgin bir şekilde hissedebileceğimiz bu özelliğin dışında bir de Neon oyunun PC sürümünde 60 FPS kilidinin bulunduğunu belirtti. Hangi ayarı uygularsa, uygulasın oyun 60 FPS’den daha fazla performans gösterememiş.

Leadergamer sitesinden alıntıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun tam sürüm bir çıksın, GTA IV gibi optimizasyon sorunu olmayacağını sanıyorum ilk etapta, Ubisoft gibi vasat bir oyun çıkaracak bir firma değil Rockstar GTA IV'den ağzı yandı bir kere.

Bir 970 sahibi olarak kesinlikle katılmıyorum. AA kapalı ve gölgeler kısık şekilde 660 bile oyunu en yüksek ayarlarda oynatacak, göreceksiniz.

iyi trollemişler inanmayın!! bu haberlere inanıp sakın sisteminizde değişiklikte yapmayın.. bana göre fazla kastı millet 760 ile rahat rahat oynayabileceğiz bence hatta ben diger 5870 li pc mede kuracağım ve ondada oynayabileceğim demedi demeyin mesajım burda dursun oyun çıkınca burda buluşuruz :)
Oyun çıkınca burada buluşmak dileğiyle...
20 fps alırkenki resmini isterim. :)

Artık bu konuda kilitlenebilir.

Kitlennesin oyun çıkınca SS'leri atalım :)

Arkadaşlar haberin yalan olduğu açıklandı. Leadergamer gibi sitelere güvenmenizi önermiyorum. Bildiğiniz insan çekmek için (para kazanmak için) bu haberi uydurmuşlar.
Hepinizden özür diliyorum fakat dediğim gibi "alıntıdır" :)

Oyun çıkınca burada buluşmak dileğiyle...
20 fps alırkenki resmini isterim. :)

Merhaba, ben kendim 5870 ile test etmedim çünkü oyunu almadım almayı düşünmüyorum pek çekici gelmedi :)

Fakat arkadaşım 5830 ile testleri yapmış bende onları paylaşmak istedim :) Sözümüzü tutalım.

• 1080p
  • FXAA:ON
  • texture:medium
  • shader:high
  • shadow:medium
  • reflection:highs
  • water quality:high
  • msaa: off
  • grass quality:medium
  • post fx:high
  • Bölüm detayı sonda, insan çeşitliliği yarıda.
  • Kalan ayarlar :OFF
30+fps alıyor kendisi herhangi bir takılma söz konusu değil.İnsanlardan uzak yerlerde 35+ fps alıyormuş :)

5870 ile 1366 çözünürlükte 40-45 alacağımı düşünüyorum bu arada ama dediğim gibi test etmedim :)

9366C13098CA6AAA3B37497155FE092A.jpg

Bir haber daha fos çıktı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı