Nvidia GTX 770 vs Playstation 4

Bu zamana kadar ps4 de oyun oynayıp fps derdinden yakınan gördünüz mü? Tamamen zevk meselesi ps4 alırsın koyarsın bir kenara birde pc toplar koyarsın masaya istediğinde oyun istediğinde işine gücüne bakarsın.

Aynı şeyi tam ben yazıyordum ki siz zaten yazmışsınız. :) FPS oyunlarını klavye ve mouse ikilisi olmadan şahsen oynayamam. PS2de GTA oynamıştım. Adamlara otomatik nişan alıyordu. Oyundan hiç zevk alamamıştım. PC alıp isterseniz Playstation kolu alırsınız. Aynı zevki yaşarsınız.

Bence ikisi de lazım. :D

Ayrıca Playstation'da FPS oynamak bana göre kolaydır. Sadece alışman lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence her ikisi de. İstediğin bir oyun konsolda olur, PC ' de olmaz. Aynı şekilde konsolda olmaz, PC ' de olur. Performans açısından GTX 770 daha iyidir. Konsol stabil bir şeydir. Konsolda pek donanıma bakılmamalıdır. Çünkü oyunun konsolda çalışması oyun geliştiricileri ile ilgilidir. Örneğin:
PS3 2006 ' da çıkan bir cihaz. Dolayısıyla donanımı eski. Ancak The Last of Us, Beyond Two Souls, GTA 5 gibi oyunlar PS3 ' de var. Aynı mantık Xbox 360 ' dada var. Burada eski nesil konsollardan bahsetmemin sebebi eski olmalarına rağmen günümüzün güncel veya güncele yakın oyunlarını güzel grafiklerde rahat bir şekilde çalıştırabiliyor. Örnek verdiğim oyunların grafiklerini beğenmeyen de olabilir. Ancak sadece mantığını anlatmak için örnek verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.Şu ps4 fps oynanmaz söylemi sadece Türkiye'de var onu belirtmek isterim. Gayet güzel oynanıyor hatta Amerika'da emin olun insanlar bütün oyunlarını Playstation'da oynuyor.

2.Ps3 6-7 yıldır var ve hala hiçbir oyunda kasmıyor ps4 de en az 7 yıl piyasada devam eder.

3. Playstation da yok 30fps pc de 40-50 fps sakın söylemeyin çünkü ps4 oyunları sırf ps4 için optimize ediliyor kasma durumu gibi bir durum olmaz. Pc de belli bir sınır var.

4.Ps4 de oyun alacağım parayla yok daha güzel pc dizerim diye bir sey söylemeyin çünkü bir pcnin ultra ayarlarda bir oyun oynatması 2 yıl sürer ve habire ultrada +30 fps oynamak isteyen bir insan 2-3 yılda bir ekran kartı değiştirmesi lazım yani oyuna vereceğiniz parayla pc yi upgrade edeceğiniz para aynı oluyor.

5. Ps4 oyunu satın aldığın için multiplayer oynayacaksın ama pc de oyun muhtemelen satın almayacaksın ve multiplayer oynayamayacaksın ha oyun alacam diyorsan iyi bir pc + oyunlar daha fazla para eder.
Yani ps4 al monitör derdi ile de uğraşmazsın. :)

Bence PS4. Grafikler zaten başlangıçta yani şu aralar en az bilgisayar kadar iyi. Ayrıca oyunlarda herhangi bir sorununuz olmuyor. Çok daha garantili oluyor oyun bakımından. Grafikleri git gide düşüyor olabilir ancak aynı durum bilgisayar için daha hızlı gerçekleşiyor. Konsolda grafikler Medium diye adlandırdığımız grafik ayarlarına düşünce yeni nesil bir konsol çıkıyor. FPS ile alakası yok, her türlü oyun konsolda da oynanır. Oyunlara para veremem diyorsanız PS4 X86 tabanlı olduğundan crackli oyunların çıkmasının çok da uzun süreceğini sanmıyorum. Ancak multiplayer özelliğinden yoksun kalacaksınız ve garantiniz gidecek. Ayrıca PS4 de yeni nesil bir konsol olduğundan sorununuzu kendiniz çözemeyebilirsiniz. Seçim size kalmış.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı