Nvidia GTX 780 Tİ SLI için PSU önerisi

vural zehir

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. GTX 780 Ti SLI için en az kac watt PSU gereklidir? Elimde 750 watt 80 + bronze güç kaynagı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
250W TDP değeri olan bir kart. Bir tanesini 600W güç kaynağı ile kullanmanız önerilmiş. Elinizdeki kartların referans olmadığını düşünürsek daha çok güç harcayacaklar. 750 Watt'ın yetmedeği yerler olacak gibi gözüküyor.

RM850 yetecektir.
Yok artık.
250W TDP değeri olan bir kart. Bir tanesini 600W güç kaynağı ile kullanmanız önerilmiş. Elinizdeki kartların referans olmadığını düşünürsek daha çok güç harcayacaklar. 750 Watt'ın yetmedeği yerler olacak gibi gözüküyor.
Ha sizin mantık 250+250 = 500W mı? O kart boşta 250w tüketmiyor. Sistemin tükettiği elektirik en fazla 150w civarı. 750W hayli hayli yeter.

GTX 780Tİ, toplam yükte ortalama 250 watt çeker ki bu 300 watt bile olabilir. Hadi düz mantık 600 diyelim. Bunun işlemcisi, bellekleri ve HDD'si de var. 750 watt yetecektir gibime geliyor ama ucu ucuna yetecektir. Ayrıca bir PSU ne kadar kaliteli olursa çok baskı altında kullanılıyorsa bir süre sonra eski gücünü kesinlikle kaybedecektir.
Sanırım İ7 3770K kullanıyorsunuz ve bu işlemci toplam yükte ortalama 77 watt güç tüketiyor. :) Bunu da hesaba katın.

Evet benim mantık o mantık. Ben boşta 250W mı tüketir demişim? Güç kaynağının yetip yetmeyeceğini öğrenmek için sistemin zirvedeki güç tüketimi baz alınır ki sistem kapanmasın tam yükte. Bunu da benden öğrenmiş ol. @Silinen üye

Ek olarak TDP değerinin anlamını öğrenmende de yarar var. @Silinen üye Tam yükte bir donanım kendi TDP değerinin altında da üstünde de güç çekebilir. @JaroxJamaica 'nın da dediği gibi.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler asus gtx780ti dcu II o.c modeli i7 3770 k yi 4.6 ghzde kullanıyorum ortalam oda 90 watt gibi bir güç tüketiyor sitesinde 250 watt olarak gösteriyor en yüksek güç çekmesini. Sistem geri kalan bileşimlerimde imzamdaki gibidir + olarak bir 3 tb lık daha hard disk sahibi oldum şimdi deneyip bakıcam yeticekmidir yetmicekmidir ama . şunu söylemek isterim vellasıl yetmedi bu sisteme ekran kartlarına bir zarar verir mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı