Çözüldü NVIDIA instant replay kaydında sadece sistem sesleri var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr. Beko

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, NVIDIA instant replay ile oyunlarımda kayda değer kısımları kaydediyorum fakat kayıtlarda kendi sesimi duyamıyorum. Insant replay ayarlarında mikrofonum açık fakat videoda sadece sistem seslerini duyuyorum. İşin garip kısmına gelecek olursak arkadaşıma atmak için bir kaydı telefonuma aktardım ve telefonda izlerken kendi sesimin de olduğunu fark ettim fakat PC'de vlc, Windows Media Player veya herhangi bir edit programında (Adobe PR kullanıyorum) kendi sesimi duyamıyorum. Bunun nedenine dair hiçbir fikrim yok, daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunun sebebi çift kanallı kayıt olması. VLC veya MPC-HC gibi bir yazılımda ikinci ses parçasını seçerseniz kendi sesinizi duyabilirsiniz. Premiere Pro gibi bir yazılımlar iki kanalı tek kanal yapabilirsiniz.

Yok ben uğraşmak istemiyorum derseniz de "Tek İz Oluştur" seçeneğini seçin:

1585310584033.png
Bunun sebebi çift kanallı kayıt olması. VLC veya MPC-HC gibi bir yazılımda ikinci ses parçasını seçerseniz kendi sesinizi duyabilirsiniz. Premiere Pro gibi bir yazılımlar iki kanalı tek kanal yapabilirsiniz.

Yok ben uğraşmak istemiyorum derseniz de "Tek İz Oluştur" seçeneğini seçin:

1585310584033.png

Çözüm
Tek iz oluştur seçeneği seçili, VLC'de sadece bir tane ses kanalı gözüküyor video tek ses kanallı fakat Premiere'de editlerken yandaki dB monitöründe kendi sesimin olduğu yerlerde ses şiddetinin yükseldiğini görebiliyorum ama yine de kendi sesimin olduğu bi ses kanalı gözükmüyor.
Sorun çözüldü. Sorunun kaynağı benzer kayıttan yürütme aygıt profillerinin birbirine karışmasıymış. Konuyu kapatabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı