NVIDIA nasıl bu kadar değerli hale geldi?

justblack

Centipat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Herkese Selam.
NVIDIA şirketinin nasıl bu kadar hızlı değer artışına sahip olduğunu araştırarak akademik bir sunum yapmam gerekli. İnternet üzerinde birkaç makale ve video buldum ama onlar pek yardımcı olmadı. Ben de, sunum için başlıklar ve metin hazırlarken sizden yardım alabileceğimi düşündüm. Bu konuda önerileriniz, kaynaklarınız veya ilginç bilgileriniz varsa, paylaşırsanız sevinirim.

Ekran kartı piyasasının en eski şirketlerinden iyi bir yönetime sahipler. Son zamanlardaki artış sebebi ise tamamen yapay zeka teknolojisine yaptıkları yatırımlar ve bunun ekran kartı satışlarını(özellikle 4090) patlatması.

Herkese Selam.
NVIDIA şirketinin nasıl bu kadar hızlı değer artışına sahip olduğunu araştırarak akademik bir sunum yapmam gerekli. İnternet üzerinde birkaç makale ve video buldum ama onlar pek yardımcı olmadı. Ben de, sunum için başlıklar ve metin hazırlarken sizden yardım alabileceğimi düşündüm. Bu konuda önerileriniz, kaynaklarınız veya ilginç bilgileriniz varsa, paylaşırsanız sevinirim.
AMD'nin yerinde sayması olabilir. Yani rekabet halinde olduğu bir firma yok adamların, aynı zamanda yapay zekayı iyi kullanmaları olabilir.

Mining ve Ai sayesinde inanılmaz hızlı büyüdüler. AMD rakip olamıyor kendilerine.

Geri
Yukarı