nVidia Pascal beklenmeli mi?

Mehmet ünal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce yeni ekran kartlarını bekliyim mi yoksa şimdi mi alayım? 6000 TL bütçem var beklersem bu daha da artıcak ve daha iyi ekran kartlarından alıcam benim tercihim beklemek sizin tercihiniz ne olurdu?

Pascal beklenmeli diye düşünüyorum ama fiyatlandırma konusunda kimseden doğru düzgün bir açıklama gelmedi. Resmi olmayan bir takım bilgilere göre çok pahalı, bir takım başka bilgilere göre ise ucuz modellerinin de çıkarılacağı söyleniyor. 6000TL bütçe ile bence beklenebilir.

Eğer idare etmek istiyorsanız, ekran kartsız sistemi toplayın ve işlemcinizin dahili GPU' sunu kullanın. Zaten 6000 tl bütçe ile 6600k veya 6700k işlemci alınabilir. Sonradan Pascal mimarili bir ekran kartı eklerseniz. Üstelik açıklamalara göre muhteşem bir seri bekleniyor. Tabi fiyat konusunda bir açıklık yok. Kısaca tercih size kalmış.

Ben de 6000'lik bir sistem toplayacağım (Benimki monitör dahil, ama benchmarklara göre parama değecekse 4K performans için 7000'e bile çıkma ihtimalim var). Ben bekliyorum, Pascal fiyasko olursa ya da çok çok pahalı olursa, AMD Rx 400 serisi de bu yaza çıkıyor. Rx 490x beni çok ümitlendiriyor açıkçası. NVIDIA'dan bile fazla...

Bence beklemeye değer, hatta bilgisayar kullanılamaz hale gelmediği sürece şu 3 aylık dönemde yeni sistem alınmamalı

Ben de 6000'lik bir sistem toplayacağım (Benimki monitör dahil, ama benchmarklara göre parama değecekse 4K performans için 7000'e bile çıkma ihtimalim var). Ben bekliyorum, Pascal fiyasko olursa ya da çok çok pahalı olursa, AMD Rx 400 serisi de bu yaza çıkıyor. Rx 490x beni çok ümitlendiriyor açıkçası. NVIDIA'dan bile fazla...

Bence beklemeye değer, hatta bilgisayar kullanılamaz hale gelmediği sürece şu 3 aylık dönemde yeni sistem alınmamalı
Tercih meselesi aslında. Ben beklemeyip GTX 970 SLI + İ7 6700k sıvı soğutmalı sistem alabilirim. Bekleyip tek GPU' da takılabilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı