Çözüldü NVIDIA performans ayarları nasıl sıfırlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

borghesia

Hectopat
Yer
İlkadım, Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2080 - 2600X
Birkaç önceki güncelleme ile gelen bir ayar. Test etmek bugüne kaldı. Denedim, +150 daha fazla hız ayarlarını uygun buldu. Kullanışlı gayet faydalı, lakin ayarları stok hale bir türlü getiremedim. Ekran kartım RTX 2080. Güncel olarak Diablo 3 oynuyorum. Stok ayarlarda iken maksimum kullanım %60 ve sıcaklık değerleri 45 iken, ayarlardan sonra %91 ve 65 derecelere kadar çıktı. Diablo 3 için hız aşırtmaya gerek yok biliyorum ama test etmek istedim. Ve şu an bu durumu düzeltemiyorum. Sürücüyü kaldırıp tekrar yüklemeyi denedim ama bir değişme olmadı. Her türlü GPU kendisni %80-%100 arası kullanıyor. Bu durumu düzeltmem için temiz format mı lazım sadece? Formatsız bir şekilde düzeltme imkanım var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Alt+r yapıldığı zaman performans moduna geçiş yapıyormuş. Normalde izlemede bulunmadığım için dışarıdan bir yazılım ile, bunun farkına varmadım. Riva tuner açtığım zaman öğrenmiş oldum. Aynı zamanda GPU tam kullanmaya itiyor. Ayarlara baktığım zaman çözünürlüğü 4K almış idi. Çözüm sadece alt+r yapmamak, yapıldı ise oyunu kapatıp tekrar açın ve bu sefer alt+r yapmayın. İyi forumlar.
Ekran Görüntüsü (882).png

İnşallah doğru anladım dediğiniz sorunu, Sağ üsteki varsayılanı geri yükleden yapabilirsiniz.

Özür dilerim hocam burada da sıfırla diyebilirsiniz.
Fan hızını otomatik yapın hocam sıcaklık için çok önemli etmen.

Estağfurullah, ben konuyu detaylı açıklayamadığım için olmuştur. Sıfırlamak maalesef işe yaramadı. Fan hızını Afterburner'den kontrol ettiğim için herhangi bir problem olmuyor. Ek olarak otomatik hız, manuel kadar sağlıklı değil. Sıcaklığa göre arttırıyor ki 65 derece %65 çalışan fanlar sıcaklığı 64 dereceye bilemedin 63 dereceye düşürüyor. El ile ayarladığım zaman 65 derecede %75'lik fan çalıştırınca bu değerler daha da düşüyor normal olarak. O yüzden manuel kullanıyorum.

Estağfurullah, ben konuyu detaylı açıklayamadığım için olmuştur. Sıfırlamak maalesef işe yaramadı. Fan hızını Afterburner'den kontrol ettiğim için herhangi bir problem olmuyor. Ek olarak otomatik hız, manuel kadar sağlıklı değil. Sıcaklığa göre arttırıyor ki 65 derece %65 çalışan fanlar sıcaklığı 64 dereceye bilemedin 63 dereceye düşürüyor. El ile ayarladığım zaman 65 derecede %75'lik fan çalıştırınca bu değerler daha da düşüyor normal olarak. O yüzden manuel kullanıyorum.

Anladım hocam peki GeForce Experience'yı bir daha kurmayı denediniz mi çok işe yaramayabilir ama denemekten zarar gelmez bir de ek olarak hocam eğer Diablo 3 hafif bir oyun ise (oynamadığım için bilmiyorum) cihazı Windows'dan güç tasarrufuna alabilirsiniz FPS düşücektir ama ekran kartı da sıcaklık konusunda bayağı rahatlatabilir.

Alt+r yapıldığı zaman performans moduna geçiş yapıyormuş. Normalde izlemede bulunmadığım için dışarıdan bir yazılım ile, bunun farkına varmadım. Riva tuner açtığım zaman öğrenmiş oldum. Aynı zamanda GPU tam kullanmaya itiyor. Ayarlara baktığım zaman çözünürlüğü 4K almış idi. Çözüm sadece alt+r yapmamak, yapıldı ise oyunu kapatıp tekrar açın ve bu sefer alt+r yapmayın. İyi forumlar.

Çözüm

Geri
Yukarı