NVIDIA PhysX ne işe yarar?

Vileblood

Decapat
Az önce bir oyun yükledim ve oyunu yükleme esnasında bu sürücüyü de yükledi bu sürücü ne işe yarıyor zararlı mıdır?

1650471337566.png

Mesela bomba düşüyor kenardan taşlar zıplıyordu falan. Önceleri biraz fazla önemseniyordu şimdi bilmiyorum. Zaten birçok oyunda bu efektler var ama PhysX mi yapıyor bilmiyorum.

Hatta bir ara güya kartlar çıktı sadece PhysX hesaplarını yapan tutmadan yok olup gittler.

Mesela bomba düşüyor kenardan taşlar zıplıyordu falan. Önceleri biraz fazla önemseniyordu şimdi bilmiyorum. Zaten birçok oyunda bu efektler var ama PhysX mi yapıyor bilmiyorum.

Hatta bir ara güya kartlar çıktı sadece PhysX hesaplarını yapan tutmadan yok olup gittler.

GTX kartları PhysX için yapılan kartlar olarak tanıtmışlardı.

Bu bir grafik motoru. 3B nesneleri işliyor. Duman efekti, havada uçuşan yapraklar, patlama ve ateşleme gibi. Nvidia'ya aittir. Zararlı bir yazılım değil.

PhysX yazılımı genelde yeni bilgisayarların desteklemediği eski oyunları oynamak için kullanılır.

Dostum onla alakası yok. Eski oyunlar PhysX üzerine kurulduğu için indiriyor. Diğer türlü oynatmakla alakası yok.

Geri
Yukarı