NVIDIA PTX Serisi Çıkar Mı?

Şahsi fikrim şu yönde RT ilk çıktığında sonu PhysX gibi ölü bir teknoloji olacağı yonundeydi hala daha pek tutunacağını zannetmiyorum çünkü en üst seviye kartlarda bile RT açınca ciddi performans düşüşleri oluyor NVIDIA her ne kadar bu FPS düşüşlerini DLSS ile tolere etmeye çalışsa da çoğu kişinin RT açtığını düşünmüyorum ve açılsa dahi çoğu oyunda öyle ahım şahım bir fark da göremedim açıkçası.

NVIDIA adına şanslı bir döneme denk geldi oyuncular genel anlamda RT sevmedi ama minerlar yüzünden kartlar karaborsa olunca piyasada RT e talep var gibi bir algı oluştu.
Onlara da hak veriyorum yeni serilere yenilik getirmeye çalışıyorlar ama olmadı işte oyuncu tayfasının çoğunluğu sevmedi buna ayıracağı AR-GE bütçesini saf performansa ve DLSS gibi teknolojileri daha iyi yere getirmeye harcasa oyuncuların daha sempatisini kazanacaktır.

LHR kartlar çıkarıp sonrasında "yanlıslıkla" driver yayınlayıp LHR'yi devre dışı bırakan bir firmadan bahsediyoruz yarın PTX de çıkar MTX de ben oyuncuya yarıyor mu yaramıyor mu ona bakarım.

DLSS hakkında kotu hiçbir şey soyleyemem cok iyi gidiyor.

Böyle düşünmemin biraz da sebebi ben biraz göz boyama ile saçma sapan teknolojiler sunup kullanıcıların paralarına göz diken firmaları pek sevmiyorum ve bulunduğum ortamlarda da yeriyorum aklıma gelenler Apple, Sony, NVIDIA, Intel, AMD olabildiğince bu firmaların ürünlerinden uzak durmaya çalışıyorum bazen mecburiyetten bazen de ara sıra FP ürünleri denk gelince de alıyorum hiçbirine hiçbir zaman fanboyluk yapmadım yapmam da ben cebimden çıkan paraya ve aldığım performansa bakarım çünkü.

Şahsi fikrim şu yönde RT ilk çıktığında sonu PhysX gibi ölü bir teknoloji olacağı yonundeydi hala daha pek tutunacağını zannetmiyorum çünkü en üst seviye kartlarda bile RT açınca ciddi performans düşüşleri oluyor NVIDIA her ne kadar bu FPS düşüşlerini DLSS ile tolere etmeye çalışsa da çoğu kişinin RT açtığını düşünmüyorum ve açılsa dahi çoğu oyunda öyle ahım şahım bir fark da göremedim açıkçası.

RT teknolojisi daha emekleme aşamasında. Ama geliştiğinde çok iyi şeyler olabilir. Aslında şu an bile render alırken çok işe yarayan bir teknoloji. Oyun konusunda bence göz ardı edilebilir, çok gerekli değil.

LHR kartlar çıkarıp sonrasında "yanlıslıkla" driver yayınlayıp LHR'yi devre dışı bırakan bir firmadan bahsediyoruz yarın PTX de çıkar MTX de ben oyuncuya yarıyor mu yaramıyor mu ona bakarım.

Bunu kasıtlı yaptıklarına eminim.

DLSS hakkında kotu hiçbir şey soyleyemem cok iyi gidiyor.

DLSS de bence daha gelişmeli. Bazı oyunlarda görüntüyü geliştirirken bazı oyunlarda ciddi anlamda sıvıyor. FSR 2.0 şu an daha iyi.

Böyle düşünmemin biraz da sebebi ben biraz göz boyama ile saçma sapan teknolojiler sunup kullanıcıların paralarına göz diken firmaları pek sevmiyorum ve bulunduğum ortamlarda da yeriyorum aklıma gelenler Apple, Sony, NVIDIA, Intel, AMD olabildiğince bu firmaların ürünlerinden uzak durmaya çalışıyorum bazen mecburiyetten bazen de ara sıra FP ürünleri denk gelince de alıyorum hiçbirine hiçbir zaman fanboyluk yapmadım yapmam da ben cebimden çıkan paraya ve aldığım performansa bakarım çünkü.

Teknolojilere bel bağlamak bana da saçma geliyor. Bu konuda katılıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı