Nvidia Quadro 600 Barındıran Sistem Hakkında Görüşleriniz (Grafik Tasarım)

NKmaniA

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Herkese merhabalar,
Uzun süre sonra sistemimi değiştirmenin zamanı geldi diye düşünüyorum. Sistem orta seviye, genel olarak grafik tasarım amaçlı kullanıcak ve üst düzey oyunlar oynanmayacaktır. Birkaç sorum olacak;

1. Sistemde Nvidia Quadro 600 kullanılıcaktır. Kartın oyun performansı nedir?
2. Uzun vadeli sistemi tek grafik kartı taşıyabilir mi?

Kısaca sistemden bahsedeyim;
i7 3770 3.4 ghz 8MB Cache
8GB DDR3 1600MHz CL9 (Kingstone)
Nvidia Quadro 600 1GB DDR3
7200RPM HDD
600W Kasa (PSU dahili)

Son olarak sisteme olumlu yorumlar gelirse RAM ve SSD takviyesi yapacağımı belirtmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şunu söyleyeyim, oyunları üst düzeyde o ekran kartıyla oynaman çok zor. Şansen ben kullandım. Workstation bilgisayarım vardı üstelik XEON işlemcim vardı. Bilgisayar oyunları kaldırıyordu ama üst düzey değil. Bilgisayarımda oynadığım en son oyun Battlefield 4'dü. Onuda 800x640 çözünürlükte oynabildim. Çizimini vs. çok güzel yaparsın. Fakat oyunluk bir kart değil.

Eğer grafik tasarım işi mesleğin yada bu iş üzerinde uğraşıyorsan, Quadro ekran kartı al. Fakat bu iş mesleğin değil sadece hobi olarak arada yaparım diyorsan GeForce serisi bir kart al derim. Ayrıca bu saatten sonra 3770 alınmaz.

Şunu söyleyeyim, oyunları üst düzeyde o ekran kartıyla oynaman çok zor. Şansen ben kullandım. Workstation bilgisayarım vardı üstelik XEON işlemcim vardı. Bilgisayar oyunları kaldırıyordu ama üst düzey değil. Bilgisayarımda oynadığım en son oyun Battlefield 4'dü. Onuda 800x640 çözünürlükte oynabildim. Çizimini vs. çok güzel yaparsın. Fakat oyunluk bir kart değil.

Eğer grafik tasarım işi mesleğin yada bu iş üzerinde uğraşıyorsan, Quadro ekran kartı al. Fakat bu iş mesleğin değil sadece hobi olarak arada yaparım diyorsan GeForce serisi bir kart al derim. Ayrıca bu saatten sonra 3770 alınmaz.
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. 3770 alınmaz bencede ama bütçeye uygun olarak en doğru tercih olduğunu düşünüyorum. Zaten seçme şansımda yok sistemi ya alıcam ya almıyacam. Ekran kartı alternatifine gidebilirim diye fikir almak istedim. Quadro'nun 3D tasarımda gayet iyi olduğunu görmüştüm render konusunda da iyi. Genellikle online oyun oynuyorum. Bunu düşünürsek Quadro sanki işimi görebilir sizce de öyle mi? Son olarak 128GB SSD sisteme direk eklenmeli mi? Yoksa 256 için biraz beklemeli mi? İyi forumlar

Yeni seri kapıda bekle ve yeni seri çıkınca Haswell al. GTX780 rahatlıkla çizimlerde yardımcı olacaktır ve oyun oynarsın. Oyun için GTX, çizim vs. için Quadro.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı