Nvidia RTX 2060 arayüz (overlay)

xearhtain

Kilopat
Yer
Bunker
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhaba, 2 gün önce yeni bir sistem topladım. Uzun zamandır (+7 yıl) NVIDIA donanımı kullanmıyordum. Bu sefer tercihimi NVIDIA'dan yana yaptım fakat AMD kartlarda olduğu gibi hızlıca erişebileceğim bir arayüz bulamadım. AMD kullananlar bileceklerdir alt+r tuş kombinasyonu ile hızlıca ayarları açıp oradan ekran parlaklıklığı, renk doygunluğu gibi birçok ayarı hızlıca oyun içerisinden yapabiliyordum.
NVIDIA'da böyle bir seçenek mevcut mu? Sadece alt+Z tuş kombinasyonunu buldum. Bu tuşlar ile de sadece yayın, ekran kaydı veya ekran görüntüsü alınabiliniyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
(Konu yanlış yerde olabilir 😅)

Desktop Screenshot 2020.03.27 - 14.07.31.47.png

Masaüstü'de sağ tık ardından, Nvidia denetim masası. Bunu mu diyordunuz?

Teşekkürler.

Evet bundan bahsediyorum fakat bunun bir kısayolu yok mu?
Alt+Z ye basıp ShadowPlay'i açtığınızda zaten sol kısımda 3 tane seçenek çıkıyor. Onlar yukarıda bahsettiğiniz özellikler.

1585326679052.png

Ekran resmi, oyundan bir kare yakalar. Ayriyetten kısayolu Alt+F1

Fotoğraf modu Ansel, desteklenen oyunlarda serbest kamera ile istediğiniz açıdan ve pozdan, istediğiniz filtre ile fotoğraf yakalayabilirsiniz. Ayriyetten kısayolu Alt+F2

Oyun filtresi ise Freestyle, ekran parlaklığı, renk doygunluğu, renk paleti, gamma, konstrat vs. ayarlamaları yapabileceğiniz yer. Ayriyetten kısayolu Alt+F3

İsterseniz yukarıdaki kısayollardan da girebilirsiniz.

Eki Görüntüle 521638
Masaüstü'de sağ tık ardından, Nvidia denetim masası. Bunu mu diyordunuz?
Burası görüntü ayarları, oyuna özel değil her daim öyle olmasını sağlar. Oyun için isterseniz Alt+Z'den ya da belirttiğim kısayollardan girebilirsiniz.

Alt+Z ye basıp ShadowPlay'i açtığınızda zaten sol kısımda 3 tane seçenek çıkıyor. Onlar yukarıda bahsettiğiniz özellikler.

Eki Görüntüle 521934

Ekran resmi, oyundan bir kare yakalar. Ayriyetten kısayolu Alt+F1

Fotoğraf modu Ansel, desteklenen oyunlarda serbest kamera ile istediğiniz açıdan ve pozdan, istediğiniz filtre ile fotoğraf yakalayabilirsiniz. Ayriyetten kısayolu Alt+F2

Oyun filtresi ise Freestyle, ekran parlaklığı, renk doygunluğu, renk paleti, gamma, konstrat vs. ayarlamaları yapabileceğiniz yer. Ayriyetten kısayolu Alt+F3

İsterseniz yukarıdaki kısayollardan da girebilirsiniz.

Burası görüntü ayarları, oyuna özel değil her daim öyle olmasını sağlar. Oyun için isterseniz Alt+Z'den ya da belirttiğim kısayollardan girebilirsiniz.
Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı