Çözüldü RTX 3060 Ti NVIDIA Denetim Masası ayarları nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Ekran Görüntüsü (4).png

Sistemi yeni topladım, sürücüleri kurdum. Buradaki ayarlar nasıl olmalı?

Çözüm
Hocam eğer dediğiniz gibi ısı yaratıyorsa kapatıyorum. Zaten kasanın fan çoklayıcısında sorun var sadece egzoz fan çalışıyor öndeki 2 fan çalışmıyor.
Öndeki fanları çalıştırsanız çok iyi olur. Ekran kartının dışarıdan hava alması için önemlidir o fanlar. Ayrıca kasadaki hava akışını çok büyük bir oranda sağlarlar.

Eğer çok isterseniz oyunlara özel oyarak ayar atayabilir ve sadece oyuna girdiğiniz zaman bu ayarı otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. bunun için Nvidia üzerinden şu ayarları yapın;
  1. 3D ayarların yönetilmesi.
  2. Program ayarları.
  3. Ekle.
  4. Oyunu seçin.
  5. Yüksek performans moduna alın.
Bu şekilde cihazın boşta yüksek performans modunda çalışmasını engelleyip sadece istediğiniz oyunlarda yüksek performans modunda çalışmasını sağlayabilirsiniz.
Ayar değiştirmenize gerek yok. Zaten elinizde kaliteli bir ekran kartı var.
Aslında ben zaten öyle amaçlıyordum ancak bilmediğim boş yere fps düşüren bir ayar vardır veya kesin yapmam gereken bir şey var mıdır diye sorayım dedim.

Güç yönetimi modunu yüksek performans yaparsanız belki birşeyler değişir ama tahmin.
Yüksek performans modu bilgisayar hiç bir şey yapmasa bile ekran kartını yüksek hızda çalıştırıyor. Buda fazladan güç tüketimi ve ısı olarak bize geri dönüyor.

Performansı etkilemiyor mu peki ?
Genellikle laptop kullanıcıları kullanıyor bu ayarı, bazı oyunlarda küçük takılmaların önüne geçtiğini de biliyorum. Sizin zaten ekran kartınız güçlü. Böyle bir ayarı pek kullanmak zorunda değilsiniz.

Dediğim gibi fazladan güç tüketimi ve ısı ortaya çıkarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı