Çözüldü NVIDIA RTX 2060 nvlddmkm Event ID 14 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Duployt

Hectopat
Daha fazla  
2 Mayıs'ta güncelleme (466.63 sürümü) yaptığım ekran kartı; ilk güncelledikten sonra (bilgisayarı yeniden başlatmadım) 4-5 defa aynı gün içerisinde bu hatayı aldım, 3 Mayıs günü herhangi bir hata olmadan su içer gibi ekran kartımı kullandım fakat 4 Mayıs (bugün) LoL oynar iken aynı hata tekrar oldu, her şeyimi kapatıp ekran kartının sürücüsünü GeForce Experience aracılığı ile tekrar kurmayı denediğim zamanda ise bilgisayar tüm bilgisayar crash vererek kendini yeniden başlattı.
İnternette herhangi bir argüman bulamadım bunun hakkında...
Aldığım hatalar (attıklarım dışında olan hatalar Spotify yüzünden oluştu);

1622829941349.png

1622829960085.png

Sistem özelliklerim;
AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 6 Çekirdek 35MB Soket AM4 Fan İşlemci
Asus TUF B450-M Plus AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX Anakart
2x Adata XPG Gammix D30 8GB DDR4 3000MHz RAM
Asus Dual RTX 2060 EVO 6GB GDDR6 192Bit Ekran kartı
Adata SU630 480GB 520MB-450MB/s SATA3 SSD
WD Blue WD10EZEX 1TB SATA3 7200 RPM 64MB Harddisk
650w+80 Bronz PSU

Son düzenleme:
Çözüm
Tamamdır. Oraya daha sonra bakarız. Zaten sürücü hatası var. Eksik olan güncellemeleri yapın. Daha sonra mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp bu sürücüyü yükleyip deneyin. DDU işlemini Güvenli Mod ile yapın.
Windows güncel mi? Ekran kartı sürücü hatası vermiş.

Güncel değil şimdi fark edip güncelliyorum, internette "C:\Windows\System32\Drivers" konumunda bulunması gereken nvlddmkm.sys dosyasını drivers klasöründe bulamadım. Bundan kaynaklanan bir şey olabilir mi?

Tamamdır. Oraya daha sonra bakarız. Zaten sürücü hatası var. Eksik olan güncellemeleri yapın. Daha sonra mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp bu sürücüyü yükleyip deneyin. DDU işlemini Güvenli Mod ile yapın.

Çözüm
Windows'u güncellemiş bulunmaktayım. Dediklerinizi yapıp bildireceğim.
Güvenli Mod'da göndermiş olduğunuz konudaki işlemleri uygulayıp göndermiş olduğunuz sürücüyü yüklemiş bulunmaktayım fakat hâlâ "C:\Windows\System32\drivers" klasöründe nvlddmkm.sys adlı dosya bulunmamakta, herhangi bir soruna yol açıp açmayacağından emin değilim fakat bildirmek istedim.
"C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\nv_dispi.inf_amd64_577df0ba9db954d8" adlı klasörde "nvlddmkm.sys" dosyasını bulmuş bulunmaktayım.

Son düzenleme:
Windows'u güncellemiş bulunmaktayım. Dediklerinizi yapıp bildireceğim.

Güvenli Mod'da göndermiş olduğunuz konudaki işlemleri uygulayıp göndermiş olduğunuz sürücüyü yüklemiş bulunmaktayım fakat hâlâ "C:\Windows\System32\drivers" klasöründe nvlddmkm.sys adlı dosya bulunmamakta, herhangi bir soruna yol açıp açmayacağından emin değilim fakat bildirmek istedim.
"C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\nv_dispi.inf_amd64_577df0ba9db954d8" adlı klasörde "nvlddmkm.sys" dosyasını bulmuş bulunmaktayım.
Çözüme ulaştınız mı acaba?

Çözüme ulaştınız mı acaba?
Çözüm olarak belirtilen adımları yaptığımda sorunum tamamen halloldu.

Çözüm: yener999

Geri
Yukarı