NVIDIA, RTX 3000 Serisinde İndirime Gidiyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
NVIDIA RTX 30 SUPER Masaüstü

Kripto pazarında yaşanan sert düşüşler ve enflasyon gibi sebeplerden dolayı ekran kartlarına olan talep bir hayli zayıfladı. Bu doğrultuda GPU fiyatları da zayıf taleple birlikte düşüşe geçmişti. Benchlife‘ın haberine göre NVIDIA, GeForce RTX 30 serisi için yeni bir fiyat indirimi duyurmaya hazırlanıyor. Fiyat indirimi görünüşte sadece RTX 3080 ve üstü premium kartları etkiliyor. Ne yazık ki […]

Devamı: NVIDIA, RTX 3000 Serisinde İndirime Gidiyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

2020 sonunda başlayan para yağmurunun önü kesilince NVIDIA hafiften tutuştu. Madencilere sattıkları kartların dönüşü milyarlarca dolar oldu, tabii şu anda bu artık olmadığından hem satışları yatay bir eğriye girdi hem de 4000 serisi öncesi ellerinde bolca kartla kaldılar.

Son birkaç aydır söylüyoruz NVIDIA'nın bu fiyatlarının bir mantığı yok diye, fahiş fiyat ödeyenlere verenlere şimdiden geçmiş olsun. AMD RDNA2'nin fiyatları ve pazarda vites artırması, RDNA3'ün beklenenden daha güçlü ve iyi güç tüketimi ile gelecek olması, elde kalan bolca RTX 3000 stoğu derken NVIDIA'nın bir hamle yapması gerekiyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece 3090 gibi tepe seviyeledeki şişik fiyatları etkileyecek bu. Sanki her kartın fiyatın düşecekmiş gibi bir düşünceniz varsa olmasın.

Sadece 3090 gibi tepe seviyeledeki şişik fiyatları etkileyecek bu. Sanki her kartın fiyatın düşecekmiş gibi bir düşünceniz varsa olmasın.

Ben tüm kartlarda düşeceğini düşünüyorum. NVIDIA kanadında karttan geçilmiyor fakat stoklara yansımadı, geçenlerde PNY RTX 3060'larda stok eritmesine gitti gördün fiyatlar nereye geriledi. İkinci el piyasasında da ayrı bir canlılık var.

RTX 3000 stoklarını eritmeleri için son fırsatlar bunlar artık, yeni nesiller ufukta görülürken kimse $500'lık kartlara $700-800 ödemek istemiyor.

Ben tüm kartlarda düşeceğini düşünüyorum. NVIDIA kanadında karttan geçilmiyor fakat stoklara yansımadı, geçenlerde PNY RTX 3060'larda stok eritmesine gitti gördün fiyatlar nereye geriledi. İkinci el piyasasında da ayrı bir canlılık var.

RTX 3000 stoklarını eritmeleri için son fırsatlar bunlar artık, yeni nesiller ufukta görülürken kimse $500'lık kartlara $700-800 ödemek istemiyor.
Haklısın ama ben yinede tüm kartlarda bu düşüşün yaşanacağını sanmıyorum. Belki 3070/Ti'da da düşüş olur ama 3050-3060-3060 Ti gibi kartlarda bu olmaz muhtemelen. Çünkü 4060-4050 gibi yerlerine geçecek kartlar 4000 serisinin üst seviye kartlarından oldukça sonra çıkacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı