Nvidia RTX 3050 çıkar mı?

GTX 1650 75W ise RTX 3050 75W olamaz hocam. Olursa güçlü bir kart olur ve 75'de kalacağını sanmıyorum TDP değerinin. En azından gelirse 110-120W olabilir. Fakat bunlar bir tahmin.
Eskiden TDP'yi sabit tutup performansı arttırırlardı veyahut performansı sabit tutup TDP'yi düşürürlerdi. Şimdi artık TDP ile birlikte performans da artıyor yeni mimaride. :) Söylediğinizin doğruluk payı var yani.

Eskiden TDP'yi sabit tutup performansı arttırırlardı veyahut performansı sabit tutup TDP'yi düşürürlerdi. Şimdi artık TDP ile birlikte performans da artıyor yeni mimaride. :) Söylediğinizin doğruluk payı var yani.
Doğru söylüyorsunuz, öyle bir durum var. Hep 3090, 3080 konuşuluyor. Hatta Tdp'leri bile belli. 3050 hakkında haberler var mı diye sormak istedim. Ancak sağolsun bazı arkadaşlar azarlar gibi cevap vermiş.
GTX 1650 75W ise RTX 3050 75W olamaz hocam. Olursa güçlü bir kart olur ve 75'de kalacağını sanmıyorum TDP değerinin. En azından gelirse 110-120W olabilir. Fakat bunlar bir tahmin. Gelecek mi ne olacak gücü nasıl bir fikrimiz yok.
Anladım hocam. Bekleyip göreceğiz hep birlikte. Teşekkürler.
3050 çıkarsa fiyatına göre güzel bir alternatif olabilir. TDP değerinin 75W değerinde kalacağını sanmıyorum.
150 dolarla çıkarsa çok güzel olur bence.

Eğer anakartlar 100W ya da 120W'a kadar güç iletimi yapılabilirse ve bu kartta RX570'in RTX versiyonu olup giriş seviyesi bir kart olur ve 110 dolara satılırsa olur. Ama bu NVIDIA'nın hiç işine gelmez diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı