NVIDIA, RTX 3080 20 GB ve 3070 16 GB Planlarını İptal Etmiş Olabilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
RTX 3000 serisi

2020 sonlarına doğru beklenen yeni RTX 3070 ve RTX 3080 modelleri ertelenebilir. RTX 3060 tarafında ise henüz bir gelişme bulunmuyor. NVIDIA’nın ilk duyurusunda 8 GB belleğe sahip RTX 3070 ve 10 GB VRAM’li RTX 3080 modellerini görmüştük. Ardından yeşil takımın RTX 3070 16 GB ve RTX 3080 20 GB olmak üzere iki farklı model üzerinde […]

Devamı: NVIDIA, RTX 3080 20 GB ve 3070 16 GB Planlarını İptal Etmiş Olabilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Şu an 30 serisinden çok AMD'nin 6000 serisi beni heyecanlandırıyor.

AMD bakalım daha ne kadar soytarı olacak ekran kartı kısmında. Bunu görmek isterim. 6000 serisi çıkınca her yerde siyah ekran sorunu görmeye hazırlanın arkadaşlar. AMD GPU'ları geliyor.

Belki de iyi olur?

Zevkler kişiden kişiye göre değişir ama şu RTX 3000 serisinin referans tasarımları gördüğüm en iyi kart tasarımı.

Zevkler kişiden kişiye göre değişir ama şu RTX 3000 serisinin referans tasarımları gördüğüm en iyi kart tasarımı.
Evet, işlemciyi iyi ısıtıyorlar. Düzgün uygulansa efektif bir konsept ama becerememişler. Öyle bir tasarımın tam sorunsuz olması için mevcut konvansiyonel kasalarda PSU yerine bir adet egzoz fanı olması ve tasarımın üstten alta vermesi lazım.

Evet, işlemciyi iyi ısıtıyorlar. Düzgün uygulansa efektif bir konsept ama becerememişler. Öyle bir tasarımın tam sorunsuz olması için mevcut konvansiyonel kasalarda PSU yerine bir adet egzoz fanı olması ve tasarımın üstten alta vermesi lazım.
Ben görünüş açısından dedim soğutmasını ne kadar iyi yapıyor bilmiyorum ama soğutmasıda fena değil sanırım, iyi soğutuyor.

2 GB GT730 ekran kartı kullanıyorum. Alacağım 3070 ha 8 GB VRAM'li olmuş, ha 16 GB olmuş. Beni bağlamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı