NVIDIA RTX 40 Super Serisi Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatları

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
per-serisi-tanitildi-iste-ozellikleri-ve-fiyatlari.jpg

NVIDIA tarafından CES 2024 etkinliği sırasında RTX 40 Super Serisi GPU’lar resmen tanıtıldı. İşte, NVIDIA RTX 40 Super Serisi özellikleri ve fiyatları hakkında tüm detaylar. NVIDIA RTX 40 Super Serisi Özellikleri NVIDIA, GeForce RTX 40 serisi “Ada” için yeni GeForce RTX 4070 SUPER, GeForce RTX 4070 Ti SUPER ve GeForce RTX 4080 SUPER modelleriyle bir […]

Devamı: NVIDIA RTX 40 Super Serisi Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatları
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

''Tay Super'' duyduğum en kötü isimlendirme. Marketing çalışmasına gösterdikleri önem kadar isimlendirmeye önem göstermemişler, ama buna gerek yok zaten. Arada kalan boşlukları doldurarak varolmayan rekabeti iyice yok ettiler. 🤌

Eki Görüntüle 2078665
NVIDIA tarafından ces 2024 etkinliği sırasında RTX 40 Super serisi GPU'lar resmen tanıtıldı. İşte, NVIDIA RTX 40 Super serisi özellikleri ve fiyatları hakkında tüm detaylar. NVIDIA RTX 40 Super serisi özellikleri NVIDIA, GeForce RTX 40 serisi “ada” için yeni GeForce RTX 4070 Super, GeForce RTX 4070 Ti super ve GeForce RTX 4080 Super modelleriyle bir […]

Devamı: NVIDIA RTX 40 Super Serisi Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatları
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Aklimda 2 tane soru var.
1. En dusuk fiyati 600 dolar olan kart Türkiye'de hangi fiyata satilacak.
2. Bu kartlar RTX serisi diger kartlarin fiyatlarini dusurecek mi, dusururse ne zaman dusurur?

Bir de bunlara tek fan takmislar bu super serisi daha mi az isiniyor acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakalım incelemelerde performans, enerji tüketimi ve fiyat kombinasyonu nasıl bir dengeye sahip olacak. Intel'de biraz daha grafik alanında hızlansa keşke de Amd ve Nvidia'ya rekabet ve tüketicilere tercih, imkan açısından zamanla güzel bir alternatif olabilse.

Bizde nvidia eliyle dolar bazında fiyatların düşüş etkisini görene kadar doların ve vergilerin olası artışı ile daha pahalı fiyatlar görmeyiz umarım🥹

Aklimda 2 tane soru var.
1. En dusuk fiyati 600 dolar olan kart Türkiye'de hangi fiyata satilacak.
2. Bu kartlar RTX serisi diger kartlarin fiyatlarini dusurecek mi, dusururse ne zaman dusurur?

Bir de bunlara tek fan takmislar bu super serisi daha mi az isiniyor acaba?
Benim tahminim ki genelde böyle oluyor, ilk gelen stoklar müşteri lehine güzel fiyatlara satılıyor. Sonra fiyatlar yükselip bir daha da düşmüyor. Aynı mağaza elindeki 1200 dolara aldığı 4080'i mi ucuza satar yoksa 1000 dolara aldığı 4080S'yi mi üstelik fiyat olarak ucuz olan daha iyi olmasına rağmen?

Diğer RTX kartların fiyatını düşüreceğini sanmıyorum aksine onlar yeni kartların fiyatlarını yükseltir ustteki yazdigimla baglantili olarak. Dolarla stok tutulduğu için dolar dusmedikce TL olarak fiyatların düşmesi pek mümkün değil. Hala elinde 30xx kart olan magalazar mesela 3060'ı 4060'tan pahalıya veya ayni fiyatlara satmaya çalışıyor çünkü 4060 da atiyorum 400 dolara girdi stoguna 3060 da

Son düzenleme:
Performansları nasıl olacak merak ediyorum.

Performansları nasıl olacak merak ediyorum.

Sunumu yapay zeka hazırlamış diyorlar ama. :D
Bu kadar fiyat düşüşü yaptıktan sonra %10 daha iyiyse öpüp başa koymak lazım. RTX 2000 Super gibi olur. NVIDIA güzel kazık attı yine.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı