Nvidia Shadowplay Alternatifi

Süleyman787

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, konuyu dogru kategorisinde açtığımı umarak devam ediyorum. Windows 10 kullanıyorum ve ekran kartım GT1030. Şu aralar cok Fortnite oynuyorum ve oyundaki galibiyetleri veya anlik olarak gelişen olayları kaydetmek istiyorum lakin Shadowplay'i desteklemiyor maalesef. Grafik kartım ekran kaydetme yazılımları ile kayıt etsem ya baştan sona kayıt edeceğim ya da sacma sonuçlar doğuracak. Yani kaba tabir ile Shadowplay alternatifi bir uygulamadır var mı? Açıklayamamış olabilirim kusura bakmayin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlık video kayıt özelliği var. Pubg için farklı bir sistem var ama benim dediğim her oyun da geçerli. Son 5 dakika kayıt alabiliyorsun. İstersen de en fazla 20 dakika alabiliyorsun. ''Anında yeniden oynatma'' özelliğini aktif etmen yeterli olacak. Kısayol tuşlarını da istediğin gibi ayarlabilirsin. Bu sayede kaydetmek istediğin yeri o an arkaplan da kayıt işlemi sürdüğü için son 5 dakikayı bilgisayarına yazdırabiliyorsun.

PUBG'deki gibi, örneğin birini öldürdüğünde Shadowplay'in o vuruşu kayıt almasından mı bahsediyorsun acaba?
Evet ondan bahsediyorum.

Anlık video kayıt özelliği var. Pubg için farklı bir sistem var ama benim dediğim her oyun da geçerli. Son 5 dakika kayıt alabiliyorsun. İstersen de en fazla 20 dakika alabiliyorsun. ''Anında yeniden oynatma'' özelliğini aktif etmen yeterli olacak. Kısayol tuşlarını da istediğin gibi ayarlabilirsin. Bu sayede kaydetmek istediğin yeri o an arkaplan da kayıt işlemi sürdüğü için son 5 dakikayı bilgisayarına yazdırabiliyorsun.

Peki nasil yapabilirim bunu? Yani Shadowplay olmadan?

Son düzenleyen: Moderatör:
ShareX'e göz atabilirsin. Ücretsiz yazılım ancak otomatik takip mekanizması yok. Çekimleri kendin alacaksın yani.

Çekimlerin süresini kendin belirleyebileceğin gibi gif olarak da kaydedebilirsin.

En azından daha iyi bir alternatif önerilene kadar işini görebilir.

ShareX'e göz atabilirsin. Ücretsiz yazılım ancak otomatik takip mekanizması yok. Çekimleri kendin alacaksın yani.

Çekimlerin süresini kendin belirleyebileceğin gibi gif olarak da kaydedebilirsin.

En azından daha iyi bir alternatif önerilene kadar işini görebilir.

Merak ettim bende baktım şimdi bunu arkadaşın dediği şekilde nasıl kullanabilirim? zahmet olmazsa anlatabilir misiniz biraz karışık geldi açıkçası.

Ve sıkıştırıyor mu görüntüyü yoksa direk yüksek boyutlu mu çıkartıyor bilginiz var mı?.

Gözden kaçmış olma ihtimalini göz önünde bulundurarak tekrar yazayım;

An takibi ve otomatik kayıt özelliğine sahip bir program değil. Geçici alternatif olarak sunduğum bir çözüm.

Kullanımı çok zor bir program değil aslında. Arka planda açık olduğu sürece pencerenin sağ tarafında gözüken kısayollar aracılığıyla farklı çekimler yapabiliyorsunuz.

Görüntü yakalama dışında daha pek çok özelliği var programın lakin hepsini buraya açıklamak çok uzun sürecektir. Konu aslen görüntü kaydetme olduğundan o kısım üzerinde yazmak çok daha makul geliyor bana hem.

Programın sol panelindeki Yakala menüsünden istediğiniz alanı dilediğiniz şekilde kaydedebilirsiniz.

Tam Ekran - Bütün ekran içeriğin
Pencere - Yalnızca seçtiğiniz penceredeki içeriğin
Monitör - Çok ekranlı sistemlerde, tek bir monitörün gösterdiği içeriğin
Bölge ve türevleri -Seçtiğiniz bölgede yer alan içeriğin ekran görüntüsünü almanıza yarıyor.

Ekran Kaydetme/GIF - Bir otomatik alan seçici sunarak seçtiğiniz alanda ki içeriği video olarak kaydetmenize yarıyor. Dilerseniz GIF versiyonunu seçerek bu uzantıda kayıt yapabiliyorsunuz.

Yine sol panelde göreceğiniz Görev Ayarları butonundan programın kayıt ve yakalama, yükleme ayarlarına erişmek mümkün.

Açılan pencereden Ekran Kaydedici sekmesini seçtiğinizde konuyu ilgilendiren ayarlara ulaşmış olacaksınız.

Burada kayıtların kaç FPS sınırıyla alınacağı, imlecin gösterilip gösterilmeyeceği, ne süreyle kaydedileceği, komut satırıyla işlenip işlenmeyeceği gibi seçenekler mevcut.

Bunlarında ötesinde Ekran Kayıt Ayarları butonuna bastığınızda açılan yeni pencere üzerinden de hangi yerel/sanal cihazlar üzerinden kayıt alınacağı, hangi çözücülerin kullanılacağı gibi tercihlere ulaşmak mümkün.

Aklınızda başka soru varsa mümkün olduğunca kısa şekilde cevaplamaya çalışayım. Lakin ana konunun dışına çıkacaksak yeni bir başlık altında konuşalım ki bu konu daha da kirlenmesin, sapmasın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı