Çözüm NVIDIA Sistemlerde FIFA 23 Kasma Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sorun çözüldü mü? Bende Monster Abra A7 aldım düzelmediyse FIFA almayacağım.

Hocam bu sorun herkeste yok fakat oyunda çok ciddi optimizasyon problemi mevcut şansa bağlı diyebilirim şahsen bende devam ediyor ve oynama keyfim kalmadı yorumumdan sonra bir daha girmedim sizce bu problem yaşanmayabilir.

Hocam eyvallah bayadır uğraşıyordum elinize sağlık.

Merhaba FIFA sever arkadaşlar FIFA 23'te çoğu sistemde kasma ve yavaş oyun problemleri sorunu var. Maalesef buna iyi bir sisteme sahip olmama rağmen ben de dahildim, size göstereceğim çözümleri yapana kadar.

NVIDIA ekran kartları için:
İlk adımımız NVIDIA denetim masasın da 3D ayarlar sekmesinde FIFA 23'ü seçip düşey senkronizasyonu kapalı hale getiriyoruz.

İkinci adım olarak oyun içerisinde oyun kumandası ayarlında "sağ analog stickle değiştirme" kısmını klasik hale getiriyoruz.

Üçüncü adımda oyunun grafik ayarlarıyla ilgili oyun ayarlarında ekran sekmesin de görselde koyduğum gibi yapıyoruz yüksek grafikler şahsi fikrimce görüntü kalitesini bozuyor fakat düşükler hem performans hem görsel olarak etkili FPS limitini (kare hızını) isteğe bağlı sisteminizde genel olarak FPS düşmesi yaşıyorsanız kendiniz koyabilirsiniz.

Dördüncü ve son olarak oyunun herhangi bir menü kısmındayken r2'ye basıyoruz altta bulunan sosyal ayarlar sekmesinde çapraz oyun ayarlarına giriyoruz karşımıza gelen ekranda çapraz oyun etkinleştirildi kısmını hayır haline getiriyoruz (arkadaşınızla dostluk maçları atmak istiyorsanız bu ayarı evet haline getirip oyunu baştan başlatın).

Umarım yardımcı olmuşumdur herkese iyi oyunlar diliyorum görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
Düşey Senkronizasyonu kapatınca fps droplar düzeldi teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı