Çözüldü NVIDIA sürücüsü Windows'un bu sürümü ile uyumlu değil hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ezel Bayraktarr

Hectopat
RAM
16gb
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
Ryzen7 6800
Merhaba. Düne kadar her şey normaldi bugün kalktım oyuna girdiğimde önce mavi ekran aldım sonrasında ise FPS'in 20 30'larda olduğunu fark ettim ve Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde ekran kartım gözükmüyordu GeForce Experience'tan güncelleme mevcut gözüküyor ama gücellemeyi başlattığımda bu grafik sürücü Windows'un bu sürümü ile uyumlu değildir hatası veriyor. Nasıl çözebilirim? İşletim sistemim W11 Home ve bütün güncellemeler tam.

Çözüm
Bütün adımlara rağmen olmadıysa fiziksel olduğunu düşünüyorum ben ama emin olmak isterseniz bilgisayara format atabilirsiniz. (Windows 10 tercih edin)

Son bir şeyler daha deneyeceğim olmazsa format en son çare ilginize teşekkür ederim.

Armoury Crate yazılımından olağanüstü güç tasarrufu aktifmiş. Onu kapattığımda anlamadaığım bir şekilde hemen sürücü aktif hale geldi. Hepinize teşekkür ederim.
Merhaba. Düne kadar her şey normaldi bugün kalktım oyuna girdiğimde önce mavi ekran aldım sonrasında ise FPS'in 20 30'larda olduğunu fark ettim ve Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettiğimde ekran kartım gözükmüyordu GeForce Experience'tan güncelleme mevcut gözüküyor ama gücellemeyi başlattığımda bu grafik sürücü Windows'un bu sürümü ile uyumlu değildir hatası veriyor. Nasıl çözebilirim? İşletim sistemim W11 Home ve bütün güncellemeler tam.
NVDİA'nın kendi sitesinden manuel olarak indir dün ben de aynı sorunu yaşadım.

NVIDIA'nın sitesinden Windows sürümüne uygun sürücüyü indirebilirsin. GeForce Experience bazen öyle saçmalayabiliyor.

Merhaba konu sahibi.
Öncelikle ekran kartı sürücünüzü güncellemenizi rica ederim, bunun için lütfen aşağıdaki adımları uygulayarak sürücüleri güncelleyiniz. Bilgisayar modelinizle uyumlu sürücüleri indirdiğinizden emin olunuz.

Görüntü sürücünüzü güncelleştirmek için bilgisayarınızı güvenli modda başlatmanız, geçerli görüntü bağdaştırıcınızı kaldırmanız ve ardından sürücü güncelleştirmelerini denetlemeniz gerekir.

1. Bilgisayarinizi güvenli modda başlatın, ardından Başlangıç düğmesine sağ tıklayın ve Cihaz Yöneticisi'ni seçin.
  2. Görüntü bağdaştırıcıları bölümünü genişletin, listelenen bağdaştırıcıya sağ tıklayın ve ardından Cihazı kaldır'ı seçin. Bu cihazın sürücü yazılımını sil onay kutusunu işaretleyin, ardından Kaldır'ı seçin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  3. Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra Ayarları açmak için klavyenizde Windows logo tuşu + I tuşuna basın. Bu işe yaramazsa, Başlangıç düğmesini ve ardından Ayarlar'ı seçin.
  4. Ayarlar altından, Güncelleştirme ve güvenlik > Windows Update > Güncelleştirmeleri denetle'yi seçin.
Bu adımlardan sonra hata almaya devam ediyorsanız;

kran kartı üreticinizin web sitesini kontrol edin ve en yeni sürücüleri kurun.

Windows 10 uyumlu bir sürücü yoksa, Windows 8 veya 7 sürücülerini uyumluluk moduna yükleyebilirsiniz.

Uyumluluk modunda yüklemek için adımları izleyin.

Güncellenmiş sürücüyü üreticinin web sitesinden indirin.
Sürücü kurulum dosyasını sağ tıklatın ve Özellikler'i seçin ve ardından Uyumluluk sekmesine tıklayın.
Bu programı Uyumluluk modunda çalıştır: kutusuna bir onay koyun.
Şema'ya dokunun veya açılır kutuyu tıklayın ve daha önceki bir işletim sistemini seçin, Tamam'a tıklayın.
Sürücüyü kurmayı deneyin ve kontrol edin.

Ekran kartı sürüsünü sorunsuz bir şekilde kurduktan sonra güncelleme tekrar indirmeyi deneyiniz.

Umarım bu sorunu çözmede yardımcı olur.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-19_134622515.png
    resim_2023-10-19_134622515.png
    106,3 KB · Görüntüleme: 21
Denedim ve şimdi de bu hatayı aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada birkaç yöntem göstermiş dene istersen. Bunlara rağmen düzelmiyorsa fiziksel bir sorun var demektir.

Denedim ve şimdi de bu hatayı aldım.
Ekran kartını hiç yerinden çıkardın mı o aklıma geldi de acaba oynamış gibi olabilir mi yerinden bi otturtmayı denesen. Haricinde yazılımsal bir şeyse benim bildiğim kadarıyla sen bir şey yapmadan formatlasan dahi sistemin kendiliğinden internet geldiği gibi aygıtları yüklemesi yapıyor zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada birkaç yöntem göstermiş dene istersen. Bunlara rağmen düzelmiyorsa fiziksel bir sorun var demektir.

Denedim ama bir işe yaramadı.

Ekran kartını hiç yerinden çıkardın mı o aklıma geldi de acaba oynamış gibi olabilir mi yerinden bir otturtmayı denesen. Haricinde yazılımsal bir şeyse benim bildiğim kadarıyla sen bir şey yapmadan formatlasan dahi sistemin kendiliğinden internet geldiği gibi aygıtları yüklemesi yapıyor

Bilgisayarım dizüstü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı