Çözüm NVIDIA Türkiye sayfasında sürücüler güncel değil

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

121228

Kilopat
Makaleler
10
NVIDIA'nın kendi resmi sitesine girdiğimde en güncel sürücü olarak bana eski bir sürücü önerdiğini gördüm. Acaba sadece benim ekran kartıma mı özel olduğunu merak ettim ve diğer serilerin diğer ekran kartlarını da arattığımda, hepsinde en güncel sürücü olarak Eylül 2021 sürücülerini gösteriyordu. Sorunun neyden kaynaklandığını araştırırken sorunun "TR" sayfasından kaynaklandığını gördüm. Sürücü güncellemesi yapacak arkadaşlar varsa bu detaya dikkat etsinler.

NVIDIA'nın Türkiye sayfası:

Turkish.png

Turkish 2.png

NVIDIA'nın küresel sayfası:

Screenshot_2.png

default.png

Bu adresten sürücünüzü güncelleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
İlginç. Ben de diyordum neden eski sürümü gösteriyor bu sayfa. Hep nvcleanstall ile indiriyordum. Hem reklamları falan kaldırıp gereksiz özellikleri çıkarıyordum.

Bir şeyde de hatassız olalım diyorum ama başaramıyoruz. Samsung Türkiye güncellemeleri 1 ay geriden verir, NVIDIA 1 yıl öncekini gösterir... Yazık gerçekten. Bunların başında oturan, yüksek maaş alan Türk çalışanlar var...

GeForce Experience zaten en günceli otomatik olarak indiriyor.

Bilgisayara format attın diyelim, Windows Update güncellemesini hemen yapınca otomatik olarak çok eski driver yüklüyor. Dur o yüklemeden ben siteden güncel inidiriym deyince de konuda görüldüğü üzere yine eski olan 1 yıllık driver indiriyorsunuz. Bu saçmalığı bir an önce düzeltmeliler. Nereye mail atmamız gerek.

Bilgisayara format attın diyelim, Windows Update güncellemesini hemen yapınca otomatik olarak çok eski driver yüklüyor. Dur o yüklemeden ben siteden güncel inidiriym deyince de konuda görüldüğü üzere yine eski olan 1 yıllık driver indiriyorsunuz. Bu saçmalığı bir an önce düzeltmeliler. Nereye mail atmamız gerek.
Doğru siteye girerek bunu çözebilirsiniz.

Doğru siteye girerek bunu çözebilirsiniz.

Hocam doğru siteye girmek herkesin aklına gelmeyebilir. Ayda yılda bir format atıyorum. Bunu düzeltmek, düzelttirmek yerine başka çözüm yolları aramak garip geliyor. Eminim ki Türk kullanıcıların %99'u benim gibi Google'a NVIDIA Driver yazıp çıkan ilk sonuca girip işini hallediyordur. Bizi başka çözüm aramaya iten NVIDIA utanmalı.

Windows eski sürücüyü kursun önemli değil. GeForce Experience'ı kurun otomatik güncelleyecek. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı