NVIDIA vs AMD

• Konuyu başlatan YLN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 44
  • Görüntüleme 875
AMD diyenin akıl sağlığından şüphe ederim, NVIDIA tekler.

Mavi ekran mı almak istiyorsunuz? Sürücü hataları, WattMan hataları mı istiyorsunuz? İşte tam size göre AMD!

Kalite mi arıyorsunuz? Full kalite, kaymak gibi akan gerçekten daha kaliteli bir oyun zevki mi istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz, NVIDIA...

Size NVIDIA'nın maaş bağladığını düşünmeye başladım. RX 6700 aldım ve memnunum arkadaşım 3060 aldı 30 40 FPS aldığı yerlerde 60 70 80 FPS rahat alabiliyorum. Hem de ondan ucuza aldım ekran kartını. Varıpta AMD her şeyde iyi demiyorum F/P olarak düşünüceksiniz bu işleri ileri düzey para basmak istiyorsan NVIDIA en iyisidir tartışmasız. ancak AMD'de hep hata var algısını bir yenemediniz. 10 sene öncenin şeylerini kakıp duruyorsunuz insanlara
Veya da AMD kullanıp insanlarda almasın fiyatı yükselmesin deyip insanları soğutmayamı çalışıyorsunuz eğer öyleyse güzel taktik. Ancak böyle yaparak AMD'nin yatırım şansınıda bitiriyorsunuz NVIDIA çaldığı çırptığı için yüksek bütçe bulabiliyor AMD küçük piyasa dağılımıyla NVIDIA'yı frenlemeye çalışıyor bu işlerde rekabet olmasaydı NVIDIA hiçbir ekran kartını erken piyasaya sürmezdi yedire yedire 20k 30k 100k 200k civarlarında çıkarırdı hepsini.
Bu biraz da Migros'un kipayı satın almasına benziyor kipa her şeyi ucuza satıyordu Migros aldı ve bütün her şeyi 2X fiyatına satmaya başladı. Çünkü piyasada tek olmuştu resmen.

Size NVIDIA'nın maaş bağladığını düşünmeye başladım. RX 6700 aldım ve memnunum arkadaşım 3060 aldı 30 40 FPS aldığı yerlerde 60 70 80 FPS rahat alabiliyorum. Hem de ondan ucuza aldım ekran kartını. Varıpta AMD her şeyde iyi demiyorum F/P olarak düşünüceksiniz bu işleri ileri düzey para basmak istiyorsan NVIDIA en iyisidir tartışmasız. Ancak AMD'de hep hata var algısını bir yenemediniz. 10 sene öncenin şeylerini kakıp duruyorsunuz insanlara
Veya da AMD kullanıp insanlarda almasın fiyatı yükselmesin deyip insanları soğutmayamı çalışıyorsunuz eğer öyleyse güzel taktik. Ancak böyle yaparak AMD'nin yatırım şansınıda bitiriyorsunuz NVIDIA çaldığı çırptığı için yüksek bütçe bulabiliyor AMD küçük piyasa dağılımıyla NVIDIA'yı frenlemeye çalışıyor bu işlerde rekabet olmasaydı NVIDIA hiçbir ekran kartını erken piyasaya sürmezdi yedire yedire 20k 30k 100k 200k civarlarında çıkarırdı hepsini.
Bu biraz da Migros'un kipayı satın almasına benziyor kipa her şeyi ucuza satıyordu Migros aldı ve bütün her şeyi 2X fiyatına satmaya başladı. Çünkü piyasada tek olmuştu resmen.

Hocam piyasaya rekabet lazım onda haklısınız. Benim AMD kartımda 1 ay hiçbir oyunu oynayamadım. Oyunları açınca 1 dk sonra bilgisayar komple kapanıyordu sıcaklılar 60 derece olduğu halde. Yani bu kadar para verip böyle şeyler yaşama riskini almayı kimseye önermem.

AMD diyenin akıl sağlığından şüphe ederim, NVIDIA tekler.

Mavi ekran mı almak istiyorsunuz? Sürücü hataları, Wattman hataları mı istiyorsunuz? İşte tam size göre AMD!

Kalite mi arıyorsunuz? Full kalite, kaymak gibi akan gerçekten daha kaliteli bir oyun zevki mi istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz, NVIDIA...
16 Nisan 2020 tarihinde ilk bilgisayarımı aldım. AMD idi. 4 yıl geçti 2 sistem daha aldım. Yükselterek ilerliyorum. İşlemci ve Ekran kartı AMD. 1 kere bile mavi ekran hatası almadım. Temsili rakam vermem gerekirse benim 20.000 TL ödeyip aldığım sistem ile arkadaşlarım aynı fpsyi NVDİA ile almak için 25-26k ödedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı