NVIDIA Whisper modu FPS sabitliyor

murat1907

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün laptopumda ETS 2 oynarken Whisper modunu aktif ettim ama oyuna girince 60 FPS sabitledi. NVIDIA Denetim Masası'ndan oyun ici ayarlarindanda da Max FPS'i ayarlarini degistirip 200 250 yaptim, yine ayni sekilde 60 FPS'de kaldı. Dolayisiyla Whisper modunu kapatmak zorunda kaldım ama laptop kullandigim icin fan sesli calisiyor. Whisper modunu kapatmak istemiyorum. Acikken de FPS sabitliyor. Bu sorunun bir çözümü var mı?

Modun amacı bu zaten. Isıyı azaltıp fan sesini düşürmek için FPS sabitleyip parçaları daha az kullandirtiyor, bu sayede fan sesi ve sıcaklıklar azalıyor. FPS sabitlesin size ne zararı oluyor ki? Gecikme arıyorsa RivaTuner üzerinden FPS sabitlemeyi deneyebilirsiniz.

Modun amacı bu zaten. Isıyı azaltıp fan sesini düşürmek için FPS sabitleyip parçaları daha az kullandirtiyor, bu sayede fan sesi ve sıcaklıklar azalıyor. FPS sabitlesin size ne zararı oluyor ki?

Hocam ekran kartı kendini zorlamamak için FPS'i sabitliyor daha az çalışıyor fanları mantığı bu.
Whisper modu olmadan da oyunun ayarlarindan fps 60 a sabitliyebilirsin bu modu ya bosuna yapmislar yada tam yapamamislar madem tek amaci ekran kartinin az güc tuketmesiyse bunu zaten biz kendi elimizlede ayarlabiliyoruz yillardan beri isin sacma tarafi fpsi sabitliyor ben 165 hz ekran kullaniyorum o akiciligi alamiyorum oyundan bana baska bi secenekde vermiyor ayarlardan 100 yaptim oyunun fpsyi actim yine 60 fps sabit

Modun amacı bu zaten. Isıyı azaltıp fan sesini düşürmek için FPS sabitleyip parçaları daha az kullandirtiyor, bu sayede fan sesi ve sıcaklıklar azalıyor. FPS sabitlesin size ne zararı oluyor ki? Gecikme arıyorsa RivaTuner üzerinden FPS sabitlemeyi deneyebilirsiniz.
Hocam 165 hz ekran kullaniyorum 150 200 fps alacagim oyundan 60 fps alinca ister istemez oyunun zevki kalmiyor bana göre hani en azindan kendim elle şöyle bir 100 fps yapsam yine tamam diycemde onu yaptigim halde yine fps sürekli sabit illa benim whisper modu kapatmam gerekiyor max fps almam icin ayrıca eskiden bu modu açınca nvdia denetim masasinda fpsiyi kendin elle ayarlayabiliyordun şimdi öyle bi secenek falanda yok oyunun ayarindan yapmaya calisiyorum olmuyor iyice sacma bi mod haline geldi

@murat1907 RivaTuner Statistics Server indirip istediğiniz gibi FPS sabitleyebilirsiniz.
Nvdia denetim masası 3d ayarları program secteden oyunu bulup ayarladan zaten fps degistiriyorum oyuna girip test ediyorum ama sonuc ayni şimdi bu dediginiz programi indirip fpsi ayarlarsam yine ayni şekil olma ihtimali var mı çünkü zaten o dediginiz işlemi nvdia denetim masasından yapıp sonuç alamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı