Nvidia yeni pasif soğutuculu GT720 ekran kartını duyurdu

Geforce GTX880’i Eylül ortasında tanıtmasını bekledğimiz Nvidia, Kepler mimarili grafik işlemcilerini de tanıtmaya ara vermiyor. Nvidia son olarak GT720 ekran kartını duyurdu.
geforce-gt-720-3qtr.png

Giriş seviyesi bir ekran kartı olduğundan pek fazla ısınmayacağı için pasif soğutmaya sahip olan ekran kartı, GK208 işlemcisi üzerine inşa edilmiş ve 797 Mhz saat frekansında çalışıyor.
Kart iki farklı versiyonla gelecek. İlk versiyon 1GB DDR3 bellek ve 1.8 GHz bellek hızına sahip olacak.İkinci versiyon ise 2GB DDR5 bellek ve 5GHz bellek hızına sahip olacak. Referans tasarımda pasif soğutuculu olan ekran kartını ASUS, MSI gibi markaların küçükte olsa aktif bir soğutma ile satışa sunacağına eminim.

Kaynak: http://www.tomshardware.com/news/nvidia-gt-720,27424.html - xtor=RSS-980

Benim değerlendirmem;
Bilgisayardan anlamayan birisine her oyunu açar diye satan bakkalları göreceğiz. Ocak ayında ekran kartım yandığında babam ben evde değilken bilgisayarı götürmüş. Adam 1GB diye GT220 ekran kartını dayamış. Bir de 150Tl vermiş. :(

Konuyu toplayalım. Bu ekran kartı ile oyunları low ayarlarda bile açmak zor. Bir de pasif soğutması olduğu için oyunlarda çok zorlanacak. Grafik olarak pek bir beklentiye sahip olmayan kurumsal bilgisayarlarda kullanılacağını tahmin ediyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı