NVIDIA yüksek performans seçilince "Graphic driver is crashed" hatası

Skytraz

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. FPS için NVIDIA Denetim Masası'ndan yüksek performans çektim ve direkt graphic drivers is crashed sorunu çıkmaya başladı.

Grafik kartın ile ilgili gerekli oyun sürücülerini indirdin mi ? Eğer indirdi isen silip geri yükle.

Yüksek performansa alınca çökmesi sürücü ile alakalı olabilir veya olmayabilir. Güç yönetimi kısmına giriyoruz burada biraz o yüzden ne çıkacağı belli olmaz.

Ekran kartı sıcaklığını kontrol ettiniz mi? Aşırı ısınma vs. var mı?

Bir ihtimal; sürücülerde kalıntı olabilir, düzgün yüklenmemiş olabilir.

DDU ile NVIDIA ile alakalı sürücüleri tamamen temizleyip güncel sürücüleri tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Daha önce denemediyseniz bir bakın, yardımcı olabilir.

Güncel sürücüyü indirin: 535.98 WHQL
- İnterneti kesin.
- Daha sonra DDU ile Sürücü Kaldırma rehberini takip edin.
- Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacak.
- Bilgisayar açılınca indirdiğiniz sürücüyü kurun.
- İşlemler bitince interneti bağlayın.

Ekran kartınız imzanızdaki kart mı? Eğer öyleyse, 980 Ti çıkalı neredeyse 9 yıl olmuş. Umudu kesin demiyorum ama problem eskimesinden kaynaklanıyor olabilir. Yeni sürücülerle yüksek performans modunda farklı oyunlarda problem çıkarabiliyor olabilir, sürücülerde geriye dönme de yardımcı olabilir ama hangi sürücüye döneceğinizi bilemiyorum.

PSU marka / modelini de paylaşır mısınız?

Yüksek performansa alınca çökmesi sürücü ile alakalı olabilir veya olmayabilir. Güç yönetimi kısmına giriyoruz burada biraz o yüzden ne çıkacağı belli olmaz.

Ekran kartı sıcaklığını kontrol ettiniz mi? Aşırı ısınma vs. var mı?

Bir ihtimal; sürücülerde kalıntı olabilir, düzgün yüklenmemiş olabilir.

DDU ile NVIDIA ile alakalı sürücüleri tamamen temizleyip güncel sürücüleri tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Daha önce denemediyseniz bir bakın, yardımcı olabilir.

Güncel sürücüyü indirin: 535.98 WHQL
- İnterneti kesin.
- Daha sonra DDU ile Sürücü Kaldırma rehberini takip edin.
- Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacak.
- Bilgisayar açılınca indirdiğiniz sürücüyü kurun.
- İşlemler bitince interneti bağlayın.

Ekran kartınız imzanızdaki kart mı? Eğer öyleyse, 980 Ti çıkalı neredeyse 9 yıl olmuş. Umudu kesin demiyorum ama problem eskimesinden kaynaklanıyor olabilir. Yeni sürücülerle yüksek performans modunda farklı oyunlarda problem çıkarabiliyor olabilir, sürücülerde geriye dönme de yardımcı olabilir ama hangi sürücüye döneceğinizi bilemiyorum.

Evet imzadaki kart sanırım dediğiniz gibi yeni sürücülerle yüksek performans modunu desteklemiyor ayarları sıfırlayınca sorun çözülüyor.

Geri
Yukarı