NvidiaContainer.exe %15 CPU kullanıyor

xenom0rphe

Megapat
Makaleler
6
Bugün Forza Horizon 4 oynarken oyun takılmalara başladı ve oynanamaz hale geldi. Ben de görev yöneticisinden neyin yüksek CPU veya disk kullandığına bakmak için açtım fakat bir şey anlayamadım.

Virüsten şüphelenip Windows Defender ile tam tarama yaptım sorun çıkmadı, daha sonra SSD'den şüphelendim çünkü disk kullanım birden %100'lere fırlıyordu ve mouse donup, ekran gidip geliyordu. SSD testi yaptım onda da sorun çıkmadı.

En son PC'de hiçbir uygulama açık değilken gözüme GPU kullanımının %15 olması ve NvidiaContainer.exe diye bir şeyin %15 CPU kullanması battı. Direk DDU ile driver sıfırlayıp baştan kurdum ve Operayı açtığımda yeniden NvidiaContainer.exe fazla kullanım yapıp mouseu kitlemeye başladı fakat 10 saniye sonra sorun geçti ve yarım saattir de sorun yok. Başına daha önce böyle sorun gelen biri var mı veya ne olduğunu bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim.

Sistem
CPU: R7 2700X
Anakart: B450-F ROG Strix
GPU: RTX 2070 Super ROG Strix
RAM: G.Skill TridentZ 2x8 16GB 3200MHz
NVIDIA Driver: 441.87

Sorun tekrar başladı. NvidiaContainer Birden GPU ve CPU kullanımını arttırıyor ve PC kitlenip yavaşlıyor. Özellikle masaüstünde değil de webdeyken yapıyor. GeForce Experience silmeyi denedim fakat sorunu çözmedi.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp, Hotfix sürücüsünü kurmayı dener misin?

Screenshot_4.png

Tarayıcı üzerinde donanım hızlandırma gibi ayarlar açıksa kapatıp deneyin.
En ufak işlem için bile yüksek kullanım yapabiliyor.
Sorunun onla ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü bugün bu sorun başladı. Daha önce hiç başıma gelmemişti. Container denen şey PC'nin donmasına ve takılma yapmasına sebebiyet veriyor. Kötü bir sistem veya 1-2 çekirdek işlemci olsa tamam ama 8C/16T işlemciyi %15 civarı kullanmak çok fazla.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp, Hotfix sürücüsünü kurmayı dener misin?

Eki Görüntüle 489939
Cevap için teşekkürler. Az sonra deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı