Nvidia'dan AMD'ye Geçiş Nasıl Yapılır?

berkoerko1290

Hectopat
Benim Nvidia bir sistemim var ve yakın zamanda RX480 almak istiyorum ama montajı nasıl yapacağımı bilmiyorum. Hani mesela Nvidia'nın driverlarını silmem gerekiyor mu? AMD'yi takinca direk goruntu verecek mi? AMD driver nasil kurarim? Kisaca adim adim Nvidia'dan AMD'ye nasil gecilir? Bu arada anakartım Gigabyte G61 tabanlı, yanıtlarınız icin simdiden tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İdeal olarak Nvidia kartını çıkartmadan önce bütün Nvidia sürücülerini sil. Daha sonra yeni kartı tak. Vidalama işlemini yap. Monitörünü yeni karta bağla ve bilgisayarını yeni almış gibi ekran kartı sürücüsünü AMD'nin sitesinden indir. Monitörün dijital sinyal desteklemiyorsa RX 480 görüntü vermeyecektir. Haberin olsun.

Yazacağım rehber ile sürücü sorununu en temiz haliyle çözebilirsiniz. İki aşama mevcut.

Başlangıç: Aldığınız ekran kartının sürücüsünü indirin, masaüstüne atın.

Download Drivers

1-Bilgisayarınızda Nvidia kartı takılıyken güvenli modda açın, aşağıdaki rehberi uygulayın ancak bilgisayarı yeniden başlat seçeneğini kullanmayın, sürücüyü kaldır ve kapat seçeneğini kullanın.

DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

2-Bilgisayar kapanınca kasanın bağlantılarını sökün, eski ekran kartını çıkarıp yeni kartı takın. Burada rehberimiz mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3- Montaj tamamlanınca güç kablolarını doğru taktığınıza emin olun ve sistemi açın. Sistem açılınca başlangıçta masaüstüne attığınız sürücüyü kurun. Sürücü kurulumu esnasında görüntü titremeleri olabilir, ya da görüntü kısa süreliğine tamamen gidebilir. Bekleyin.
Sürücü kurulumu bitince bilgisayarı kapatıp açın, bu kadar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı