NVIDIA'nın son sürümü driverı mı yoksa Lenovo'nın önerdiği driver mı yüklenmeli?

mirzayefx

Centipat
Daha fazla  
2 ay önce NVIDIA sürücümü en son sürümde yüklemiştim GeForce Experience'dan ancak bazı problemler yaşadım, GTA 5'te siyah gölge titremesi gibi. Böylece eski sürüme döndüm (472.56) Lenovo sitesinin önerdiği sürüm ve çok güzel bir şekilde çalıştı, çalışıyorda ancak çok eski olması beni endişe ediyor. Esas sorunum ise nasıl yükseltmem gerektiği, DDU mu kullanmalı mıyım yoksa GeForce Experience'tan temiz kurulum mu yapmalıyım?

Tavsiye verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Normalde driver güncellerken DDU ya gerek yok temiz kurulumu seçmeniz yeterli. Ama sorunla karşılaşılması durumunda DDU kullanmalısınız.
Ayrıca 472.56 çok eski Nvdia nın yeni çıkardığı driverları yüklemeniz daha iyi olacaktır. GTA V de belki sorun olmaz ama güncel oyunlarda sıkıntı yaratabilir.

2 ay önce NVIDIA sürücümü en son sürümde yüklemiştim GeForce Experience'dan ancak bazı problemler yaşadım, GTA 5'te siyah gölge titremesi gibi. Böylece eski sürüme döndüm (472.56) Lenovo sitesinin önerdiği sürüm ve çok güzel bir şekilde çalıştı, çalışıyorda ancak çok eski olması beni endişe ediyor. Esas sorunum ise nasıl yükseltmem gerektiği, DDU mu kullanmalı mıyım yoksa GeForce Experience'tan temiz kurulum mu yapmalıyım?

Tavsiye verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
Eski driverların pek bir sorun yaratacağını düşünmüyorum. Pek bir sorun yaşamazsınız.

Benim ekran G-Sync ve bazı forumlarda 511 indirmemiz gerektiği tavsiye ediliyordu, benim sorunum ise nasıl indirmem gerektiği aslında.
NVIDIA sitesinden yükleye bilir miyim? mevcüt driver ı silmeden yoksa DDU şart mı?
DDU temiz kurulum her şekilde daha iyi olacaktır. Ve yeni sürücüleri denemenizi tavsiye ediyorum.

Doğruyu söylersen çekiniyorum DDU kullanmayı, bilmiyorum nasıl yapmam gerektiğini ona göre kolaya kaçıyorum.

Doğruyu söylersen çekiniyorum DDU kullanmayı, bilmiyorum nasıl yapmam gerektiğini ona göre kolaya kaçıyorum.
DDU kullanırken güvenli moda girmeniz şart değil. Güvenli moda girmeden temizle seçeneğini işaretlersen hem kolay hem de Nvdia'nın temiz kurulumundan daha sağlıklı.
Fakat sorun yaşayanlar için Nvdia güvenli modda kaldırmayı öneriyor.

DDU kullanırken güvenli moda girmeniz şart değil. Güvenli moda girmeden temizle seçeneğini işaretlersen hem kolay hem de Nvdia'nın temiz kurulumundan daha sağlıklı.
Fakat sorun yaşayanlar için Nvdia güvenli modda kaldırmayı öneriyor.
Hocam kusura bakmayin sizide problemlerimle yordum, size son bir sorum var.
Simdi bende 472.56 surumu sorun yok iyi calisiyor simdi en son surucuyu GeForce experience'den temiz kurulum ile mi yapmaliyim yoksa DDU ile kaldirib sonra sitesinden mi yuklemem gerek?

Geri
Yukarı