"nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" hatası

bertek41

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Ekran kartım EVGA GTX 950 SSC. 2. el olarak aldım bayadır kullanıyordum. Bu aralar siyah ekran vermeye başladı ve olay görüntüleyicisinde TDR hatası veriyor. Bekleyince sistem ekran kartını yeniden başlatmaya çalışıyor ekran gidip geliyor ama yine siyah kalıyor. Bu arada monitörüm eski olduğu için DisplayPort'tan VGA'ya dönüştürücü kullanıyorum ama bu daha önce bir sorun olmamıştı. Olay görüntüleyicisinden aldığım hataları buradan bulabilirsiniz:

Windows 11 22H2 (22622.290) sürümünü kullanıyorum. Bu çökme gerçekleştiğinde minidump'a herhangi bir şey gelmiyor (minidump ayarlarım açık). Ayrıca paylaştığım dosyada da göreceksiniz DistributedCOM 10016 hatası alıyorum o hata gelince de Chrome'da sayfa kendi kendine yenileniyor belirtilen APPID "PerAppRuntimeBroker" adlı uygulamaya gidiyor. Aşağıda denediğim yollarda bu hata için de denediğim şeyler mevcuttur.
Denediğim yollar:

Grafik işlemcinin çekirdek sürücüsü sürekli çökmüş. GPU çekirdek sürücüleri özel bir durum oluşmadıkça sonlanmazlar/çökmezler. Bu tip çökmeler genellikle donanımsal olur. Yazılımsal olarak denenebilecek her şeyi denemişsiniz. Problemin donanımsal olduğu bariz olsa bile yine de Windows 10 21H2 ile temiz kurulum gerçekleştirip deneyin fakat problem tekrar edecektir. Problemin net olarak donanımsal olduğunu söyleyebilirim.

Grafik işlemcinin çekirdek sürücüsü sürekli çökmüş. GPU çekirdek sürücüleri özel bir durum oluşmadıkça sonlanmazlar/çökmezler. Bu tip çökmeler genellikle donanımsal olur. Yazılımsal olarak denenebilecek her şeyi denemişsiniz. Problemin donanımsal olduğu bariz olsa bile yine de Windows 10 21H2 ile temiz kurulum gerçekleştirip deneyin fakat problem tekrar edecektir. Problemin net olarak donanımsal olduğunu söyleyebilirim.
Teşekkürler hocam. Zaten bi denemediğim format kalmıştı da o kadar dosya yedeklemek istemediğim için erteliyordum. Format atarım sorun devam ederse yeni bir ekran kartı yolu gözüktü.

Çözümünü ben GPU'nun termal macununu yeniledim ve öyle çözdüm. Aşağıda yazdığım makaleyi bırakıyorum.

Çözümünü ben GPU'nun termal macununu yeniledim ve öyle çözdüm. Aşağıda yazdığım makaleyi bırakıyorum.
Hocam Valorant oynarken geliyordu bu sorun grafikleri düşürerek çözmüştüm o dönem sonrasında da farklı oyunda falan daha yaşamadım. Şu an farklı ekran kartı aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı