Nvlddmkm hatası

rekreut

Centipat
Daha fazla  
RAM
G-SKILL RIPJAWS 2x8gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
1x WD 480GB NVMe + 1x HyperX Fury 1TB M2 SSD
Ekran kartı
MSI RTX 2060 VENTUS
Anakart
Asus Prime B560M-A
İşlemci
i5-11400F
Merhaba:

4-5 gün öncesine kadar Mersin'de ikamet ediyordum. Bilgisayarımda hiçbir problem yoktu. Kasamı bir kılıfa sararak arabanın bagajına yerleştirip İstanbul'a taşındım. Sağlam sarsılmayacak şekilde yerleştirdim elbette. Fakat İstanbul'da son 2 gündür nvlddmkm adı altında bir hata ile karşılaşıyorum. Anlık olarak Mouse'umun ekrandaki hareketi yavaşlıyor, sesler cızırdamaya başlıyor ve 4-5 saniyeliğine görüntü gidip geri geliyor. PC'yi yeniden başlatana kadar da takılmalar devam ediyor. Oyun oynarken vs. de olmuyor. Discord kullanırken ya da Spotify'da müzik vs. dinlerken oluyor. Görev yöneticisine baktığım zaman GPU'mun 4-5 kere art arda anlık olarak %100'e çıkıp hemen geri indiğini görüntüledim. İlgili Event Viewer ekran görüntüsünü de ekliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

PSU: ASUS TUF 550W

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    135,7 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    70,8 KB · Görüntüleme: 30
Buldum orada evet. Fakat çoğu yabancı sitede gördüğüm kadarı ile direkt olarak System32/Drivers klasörünün içinde olması gerekirken bende Drivers klasörünün içinde değil, System32/DriverStore/FileRepository içerisinde

Yer olarak bende de aynı konumda. Bir ara bende bu dosyaya ait hata raporları almıştım. Bilgisayar adı/Administators kullanıcı adına tam yetki verdim kurtuldum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,6 KB · Görüntüleme: 21
Tamam hocam doğru kullanıcılara verilmiş. Umarım yardımcı olur. Altta yazan iki kullanıcıya verildi değil mi? İşaret edilince pek göremedim ama.

Tamam hocam doğru kullanıcılara verilmiş. Umarım yardımcı olur. Altta yazan iki kullanıcıya verildi değil mi? İşaret edilince pek göremedim ama.
Doğru hocam hem en üst hem en alt ikiye verdim. Şimdi de DDU ile grafik sürücüsünü kaldırıp yeniden kuracağım. Umarım çözülür.

Sürücünü kaldırıp son sürüme güncelle, varsa minidump dosyalarını ve fotoğraftaki raporları da at.

Tekrardan merhaba:

İnternet kablosunu çıkarttım. DDU ile sildim. PC yeniden başladı. İnternetten indirmiş olduğum aynı sürücüyü tekrardan kurdum. İnterneti bağladım ve güncelleme olmadığını tetkik ettim. Şimdi yapmam gereken başka bir şey var mı yoksa artık bir daha hata almamayı mı ümit etmeliyim?

Son düzenleme:
Doğru hocam hem en üst hem en alt ikiye verdim. Şimdi de DDU ile grafik sürücüsünü kaldırıp yeniden kuracağım. Umarım çözülür.

Tekrardan merhaba:

İnternet kablosunu çıkarttım. DDU ile sildim. PC yeniden başladı. İnternetten indirmiş olduğum aynı sürücüyü tekrardan kurdum. İnterneti bağladım ve güncelleme olmadığını tetkik ettim. Şimdi yapmam gereken başka bir şey var mı yoksa artık bir daha hata almamayı mı ümit etmeliyim?

Şu anlık bekleyeceksiniz sadece. Erişim izni de hala açık değil, dosyaya bakamadım o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı