NVMe desteklemeyen anakartta NVMe SSD kullanmak

vanquishing

Hectopat
Samsung 960 Evo NVMe SSD'yi Clevo N150SD anakartlı Monster Abra A5 v5.1.1 laptopumda kullanabilir miyim?
2 Yıl önce bu SSD'yi slotum uyumlu herhalde çalışır diye alıp takmıştım Windows yükledikten sonra bir türlü Boot yapmayı beceremediğimden, ayrı bir disk olarak kullanmaya başlamıştım.
Monster teknik servisi yetkilisi hem Boot hem disk olarak kullanamazsın demişti. SSD Benchmark'ı yaptığımda da

ssdbenchmark.png

Bu sonucu alıyorum. Windows yükleyip bu SSD üzerinden Boot alamaz mıyım? Bir şekilde kullanıyorum sonuçta.
BIOS ayarlarında yapmam gereken bir durum mu var yoksa anakartımdan kaynaklı mı beceremedim?
AIDATA64 report: Report

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Samsung 960 Evo NVMe SSD'yi Clevo N150SD anakartlı Monster Abra A5 v5.1.1 laptopumda kullanabilir miyim?
2 Yıl önce bu SSD'yi slotum uyumlu herhalde çalışır diye alıp takmıştım Windows yükledikten sonra bir türlü Boot yapmayı
Beceremediğimden, ayrı bir disk olarak kullanmaya başlamıştım.
Monster teknik servisi yetkilisi hem Boot hem disk olarak kullanamazsın demişti. SSD Benchmark'ı yaptığımda da

Eki Görüntüle 558819

Bu sonucu alıyorum. Windows yükleyip bu SSD üzerinden Boot alamaz mıyım? Bir şekilde kullanıyorum sonuçta.
BIOS ayarlarında yapmam gereken bir durum mu var yoksa anakartımdan kaynaklı mı beceremedim?
AIDATA64 report: Report

Teşekkürler.
Sadece modlu BIOS ile kullanabilirsiniz.

Adaptör ile kullanabilirsiniz ama işletim sistemi yüklemek için BIOS'a NVMe modülü yerleştirmek gerekiyor.
Adaptörden kastınız sata ssd "kızakları" mı? Anakartımın M2 slotuyla sözkonusu ssd uyumlu bi ara katmana ihtiyaç duymadan doğrudan takılı zaten. Laptopun ssd girişi:
12.jpg
@dogant @lieanddippydeath BIOS'a NVMe modülü yerleştirme konusunda bilgi&kaynak verebilir misiniz rica etsem? Küçükken bios'a ne zaman müdahil olsam bilgisayarımı sıkıntıya sokmuşumdur, o yüzden temkinliyim biraz yardımcı olursanız sevinirim 😅
Sadece modlu BIOS ile kullanabilirsiniz.
detaylandırıp yardımcı olur musunuz lütfen?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı