Çözüldü NVMe M.2 SSD BIOS'da Boot Manager olarak görülmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahtakapot

Femtopat
Daha fazla  
Selam, elimde SanDisk 240GB SSD var. Ekstra Samsung 980 Pro aldım. Sistemi M.2 SSD'ye kurmak istedim. Ama bir türlü moot Manager olarak BIOS'da göremedim internetde olan bir sürü yöntemi denedim olmadı. İşin sonunda elimde 2 adet SSD birisi M.2 birisi SanDisk olan. 2 sinede sistem kurmuş oldum bilgisayarı başlattığımda fark ettimki M.2 olanı kullanıyor. Şansa bak be dedim oldu sanırım kurcalaya kurcalaya. Sonra SanDisk'i çıkarttım. PC açılmadı tekrar reboot hatası aldım :// sistem hala SanDisk'i Boot Manager olarak görüyor. Bende SanDisk'i tekrar biçimlendirdim elimde olan tek sistemli SSD M.2'de olan oldu. Şimdi şaşırdığım noktaya gelelim SanDisk SSD de sistem olmamasına rağmen. M.2 üzerinden sistem başlatmak istersem o SSD'nin de takılı olması gerekiyor :D. Yani ben o SSD olmadan boot alamıyorum. Böyle kullanmaya devam edeceğim ama düzeltmekte istiyorum. Aranızda başına gelen olduysa yardımlarınızı bekliyorum. Best regards.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet orada. Peki çözümü nedir bilginiz var mı?

Çözümü SSD'yi çıkarıp, M.2'ye tekrar kurulum yapmak, sistemde 2 disk olunca EFI bölümünü 2. Diske yazıyor, SanDisk'i de diskpart ile clean komutuyla sıfırlamak.

Birde EFI bölümünü yeniden oluşturma seçeneği var.

Bence SanDisk'i diskpart ile temizleyip, sistemden çıkarın, tek M.2 varken kurulum yapın.
Selam, elimde SanDisk 240GB SSD var. Ekstra Samsung 980 Pro aldım. Sistemi M.2 SSD'ye kurmak istedim. Ama bir türlü moot Manager olarak BIOS'da göremedim internetde olan bir sürü yöntemi denedim olmadı. İşin sonunda elimde 2 adet SSD birisi M.2 birisi SanDisk olan. 2 sinede sistem kurmuş oldum bilgisayarı başlattığımda fark ettimki M.2 olanı kullanıyor. Şansa bak be dedim oldu sanırım kurcalaya kurcalaya. Sonra SanDisk'i çıkarttım. PC açılmadı tekrar reboot hatası aldım :// sistem hala SanDisk'i Boot Manager olarak görüyor. Bende SanDisk'i tekrar biçimlendirdim elimde olan tek sistemli SSD M.2'de olan oldu. Şimdi şaşırdığım noktaya gelelim SanDisk SSD de sistem olmamasına rağmen. M.2 üzerinden sistem başlatmak istersem o SSD'nin de takılı olması gerekiyor :D. Yani ben o SSD olmadan boot alamıyorum. Böyle kullanmaya devam edeceğim ama düzeltmekte istiyorum. Aranızda başına gelen olduysa yardımlarınızı bekliyorum. Best regards.

Çünkü M.2'ye sistemi kurarken EFI bölümünü SanDisk içerisine yazdı, oradan boot ediyor, disk yönetiminden bakın EFI hangi diskte, bence SanDisk'in içinde.

Evet orada. Peki çözümü nedir bilginiz var mı?

Çözümü SSD'yi çıkarıp, M.2'ye tekrar kurulum yapmak, sistemde 2 disk olunca EFI bölümünü 2. Diske yazıyor, SanDisk'i de diskpart ile clean komutuyla sıfırlamak.

Bence SanDisk'i diskpart ile temizleyip, sistemden çıkarın, tek M.2 varken kurulum yapın.

Çözüm

bu attığınız bağlantıyı deneyeyim. diğer seçenek bir türlü olmadı çünkü .

Diğer seçenek dediğiniz nedir?

Olmayan.

Şöyle: Ben SanDisk SSD'yi çıkartıp M.2'ye sistem kurmak istediğim zaman. ' we couldn't create New Partition or locate an existing One ' hatası alıp durdum ( komut sisteminde temizleyip active etmeme rağmen ) sonra sizin attığınız bağlantıda şunu fark ettim yazan arkadaş mevcut bir sistemde boot alamıyorum diyor. Bende M.2 SSD'ye sadece o takılıyken sistem kuramıyorum. Bende o arkadaşın 1-15 maddelerini uyguladım yani M.2'de hiç olmayan UFI dosyasını kurdum. Ve sorunum çözüldü çok teşekkür ederim testleri yapıp sonucu yazayım dedim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı