NVMe M.2 SSD önerisi

PhyeX

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhabalar, 128 GB boyutunda bir NVMe M.2 SSD almak istiyorum. Hali hazırda sistemimde Samsung PM981 M.2 512 GB SSD PCI Express 3.0 NVMe MZVLB512HAJQ-00000 takılı bulunmaktadır. 128 GB olacak bu SSD içine Ubuntu veya Kali kurmayı planlıyorum. Hız açısından iyi kalite ve ömür açısından da iyi olan bir ürün önerirseniz çok sevirim. Son olarak küçük bir sorum olacak. Ben Monster Abra A7 v11.1 kullanıyorum. Garantim devam ediyor, ürünü ben kendim takarsam garanti dışı kalır mı? Bilgisayar zarar görmediği sürece sorun yok diye biliyorum ama bilen varsa açıklar mısınız?

Şimdikten vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim, iyi forumlar.

Büyük ihtimalle garanti dışı kalır. Sormanda fayda var. Ana SSD'yi bölerek bir kısmını farklı bir, diğer kısmını farklı kullanabilirsiniz. Yer yetmez ise, bulut depolama kullanabilirsiniz. Ama takmak istiyorsanız ve bütçeniz varsa, Samsung'dan şaşmayın.

Büyük ihtimalle garanti dışı kalır. Sormanda fayda var. Ana SSD'yi bölerek bir kısmını farklı bir, diğer kısmını farklı kullanabilirsiniz. Yer yetmez ise, bulut depolama kullanabilirsiniz. Ama takmak istiyorsanız ve bütçeniz varsa, Samsung'dan şaşmayın.

Şimdi onlar kendileri de NVMe SSD takabiliyorlar ancak 512 GB ve fiyat biraz yüksek geliyor. 240 GB M.2 SSD'de ise NVMe yok. Almışken hızlı ve kaliteli bir ürün almak istiyorum. 512 GB olan ise Samsung marka. Yukarıda benim bahsettiğim ürün. Peki siz Samsung'a ait hangi ürünü önerirsiniz?

Kingston A2000 öneririm 500GB'lık modelini kendim kullanıyorum.

250 GB versiyonu 373 lira gibi bir şey. Olabilir aslına bakarsanız, teşekkür ederim :D.
Bütçeniz nedir?

128'ya da 256 GB boyutlarında ki NVMe SSD olma özelliğini taşıyan herhangi bir ürün olabilir. Atıyorum 256 GB bir ürün 128'den daha ucuza geliyordur olabilir. Fark etmez o pek.

Bu olabilir.

Bütçeyi arttırabilirseniz, N11 üzerinden kupon kullanınca, 510 TL gibi bir fiyata geliyor.

Crucial P2 250GB 2100 MB-1150 MB/s NVMe PCI-e M.2 SSD CT250P2SSD8.
https://www.hepsiburada.com/crucial...-ssd-ct250p2ssd8-p-HBV00000XGHQY?magaza=Aison
Bence işinizi görür.

Samsung 970 Evo'dan ve Kingston A2000'den sonra mantıklı gibi, teşeküür ederim.
Bu olabilir.

Bütçeyi arttırabilirseniz, N11 üzerinden kupon kullanınca, 510 TL gibi bir fiyata geliyor.

970 Evo bayağı iyi duruyor :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı